2020 yılına kadar karbon emisyonunu yüzde 30 azaltacak!

2020 yılına kadar karbon emisyonunu yüzde 30 azaltacak!

DHL Supply Chain Türkiye, Enerji Tasarrufu Haftası boyunca 3 bin kişilik DHL Supply Chain Türkiye çalışanları için enerji tasarrufu konulu bilinçlendirme kampanyası gerçekleştirdi

DHL Supply Chain Türkiye, Enerji Tasarrufu Haftası boyunca 3 bin kişilik DHL Supply Chain Türkiye çalışanları için enerji tasarrufu konulu bilinçlendirme kampanyası gerçekleştirdi. “Enerji Tasarrufu”nun bir ihtiyaç değil, gereklilik olduğunu vurgulamak için her yıl Ocak ayının 2. haftası kutlanan Enerji Tasarrufu Haftası’nda verimlilik, üretim, işgücü ve yaşamımıza getirdiği kolaylıklar açısından enerjiyi verimli kullanmanın önemi vurgulanıyor.DHL Supply Chain Türkiye, 13-17 Ocak arasında düzenlediği enerji tasarrufu bilinçlendirme kampanyasını “DHL Supply Chain’in Enerji Tasarrufu Odaklı Çalışmaları” ve “Bunları Biliyor Muydunuz?” başlıkları altında gerçekleştirdi. Şirketin tüm lokasyonları enerji tasarrufu konulu afişlerle donatılırken, hafta boyunca yapılan e-mailing çalışmasıyla da doğru enerji kullanımına yönelik düzenli bilgilendirmelerde bulunuldu. 1 hafta süren bilinçlendirme kampanyası dahilinde, yaklaşık 3 bin DHL Supply Chain çalışanı enerjinin akıllıca kullanımı konusunda bilgilendirildi.

HEDEF SIFIRLAMA

DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Hakan Kırımlı, ekonomik üretimin ana unsuru olan ve hayat kalitemizi iyileştiren enerjinin doğru ve verimli kullanımının önemini vurgulayarak “Şirket olarak çevreye ve içinde bulunduğumuz topluma karşı sorumlu davranmanın uzun vadede başarının anahtarı olduğuna inanıyoruz. DHL olarak çevre üzerinde yarattığımız etkiyi minimize etmeyi, hatta sıfırlamayı amaçlıyoruz. Bu amaçla tüm grup bünyesinde Nisan 2008’de GoGreen insiyatifi hayata geçirildi. Tüm dünyada kendisine nicel bir karbon emisyonu hedefi belirleyen ilk global lojistik şirketi olarak, 2020 yılında enerji etkinliğimizi 2007 yılına kıyasla yüzde 30 oranında iyileştirmeyi planlıyoruz. Bu hedef doğrultusunda tüm DHL tesislerinde düşük elektrik tüketimli aydınlatmaları tercih ediyoruz. Ayrıca bu kapsamda şirket çalışanlarımızın eğitimi ile bilinçlendirme, rut planlama, tesislerimizdeki enerji kaynaklarının verimli kullanımı ve benzeri projeleri hayata geçirmek için tüm altyapı ve IT yatırımlarını da hayata geçiriyoruz” dedi.

DHL SUPPLY CHAIN’NIN ENERJİ POLİTİKASI*

Kendisine nicel bir karbon emisyon azaltma hedefi belirleyen ilk global lojistik şirketi olan DHL Supply Chain, kendisi ve iş ortaklarının karbon emisyonunu 2020 yılına kadar yüzde 30 oranında iyileştirme sözü veriyor.*Gebze 2 ve Gebze 3 tesislerinde T5 ampuller ve sensörler kullanılmaya başlanmasıyla, 1 yıl içerisinde elektrik tüketimlerinde: Gebze 2 tesislerinde yüzde 19, Gebze 3 tesislerinde ise yüzde 37 iyileşme sağlandı.*1 Kasım 2013 tarihi itibariyle sağlık operasyonlarının yürütüldüğü DHL Supply Chain tesislerinde, VAS operasyonlarında kullanılan protokoller sadeleştirildi ve her protokol için kullanılan sayfa adedi ortalama yüzde 40 azaltıldı. Bu değişiklik ile eskiye oranla toplam 80 top kağıt (80*500 adet) tasarruf edildi.*Automated Meter Reading (AMR) uygulaması 2013 yılında tamamlandı. Gebze 3 tesislerindeki trafoya takılan cihazla, elektrik tüketiminin anlık olarak takip edilmesi ve elektrik tüketiminde yüzde 10’a kadar azalma hedefleniyor.

Etiketler :