“Fas taşımalarımızda 2024’te yüzde 35 artış hedefliyoruz”

“Fas taşımalarımızda 2024’te yüzde 35 artış hedefliyoruz”

Ares Logistics, Avrupa pazarındaki başarısının ardından diğer pazarlarda da büyümeye yoğunlaştı. Ares Logistics Karayolu Direktörü Berkay Boz, “Geçen yıl yüzde 25 büyüdüğümüz Fas taşımalarımızda 2024 yılında yüzde 35 artış hedefliyoruz.” dedi.

ares-logistics-arac-foto.jpeg

Ares Logistics, Fas’a yaptığı taşımalarda bu yıl yüzde 35 büyüme hedefliyor. Ares Logistics Karayolu Direktörü Berkay Boz, Avrupa’nın yanı sıra yakın coğrafyanın da Türkiye’nin ihracatı için büyük önem taşıdığını hatırlattı. Lojistik sektörü temsilcileri olarak Türkiye’nin dış ticaretine katkı sağlamak adına ellerinden geleni yaptıklarını anlatan Boz, “Avrupa dışında Fas’a taşımalarımızı artırıyoruz. Çünkü üretim ve pazarlama kapasiteniz ne kadar güçlü olursa olsun, ticaretinizi lojistik kabiliyetiniz ölçüsünde geliştirebiliyorsunuz.” diye konuştu.

Boz, Kuzey Afrika’da özellikle Fas’ta güçlü bir lojistik altyapı kurduklarını, Türkiye ile bu ülke arasındaki ithalat ve ihracat taşımalarında, müşteriye özel avantajlarla öne çıktıklarını söyledi.

Fas’ı çok iyi tanıyan tecrübeli şoförlerle çalıştıklarını, her sektörden yükün gerektirdiği donanımlara sahip araçlarla taşımacılık yaptıklarını vurgulayan Boz, “Bu da hasarsız ve zamanında teslimat konusunda ithalatçı ve ihracatçılarımızın yüzünü güldürüyor. Geçen yıl yüzde 25 büyüdüğümüz Fas taşımalarımızda bu yıl da yüzde 35 artış hedefliyoruz.”  bilgilerini paylaştı.

Fas ile ticaretin ise giderek daha önemli hale geldiğine dikkati çeken Boz, şunları da kaydetti: “Türkiye açısından bölgenin potansiyelinin çok daha yüksek olduğunu düşünüyoruz. Fas’ta özellikle Türk iş insanlarının ihracat ağırlıklı doğrudan yatırımlarının da artması, bölgeyi bizim için daha önemli hale getiriyor. Bu nedenle Fas taşımaları için yatırımlarımızı artırmayı planlıyoruz. Bölgeye taşımalarımızı yoğunlukla Ro-Ro ve kara yoluyla ulaştığımız Fransa ve İspanya üzerinden gerçekleştiriyoruz.”

Etiketler :