Gefco Lojistik'ten Gençlere Kariyer İmkanı!

Gefco Lojistik'ten Gençlere Kariyer İmkanı!

Gefco’nun düzenlediği “Trainee Rotation” programı kapsamında;  yeni mezun veya kariyerinin başlangıcındaki adaylar bu program için özel tasarlanmış seçme ve yerleştirme süreçlerini başarıyla tamamladıktan sonra Operasyon ve Satış birimlerinde rotasyon ve eğitim süreçlerinden geçerek uygun olan açık pozisyonlara yerleştiriliyorlar.Alanında deneyimli etkin insan kaynağı yetiştirebilmek amacıyla 2011 yılında Gefco Türkiye tarafından geliştirilen  “Trainee...

Gefco’nun düzenlediği “Trainee Rotation” programı kapsamında;  yeni mezun veya kariyerinin başlangıcındaki adaylar bu program için özel tasarlanmış seçme ve yerleştirme süreçlerini başarıyla tamamladıktan sonra Operasyon ve Satış birimlerinde rotasyon ve eğitim süreçlerinden geçerek uygun olan açık pozisyonlara yerleştiriliyorlar.

Alanında deneyimli etkin insan kaynağı yetiştirebilmek amacıyla 2011 yılında Gefco Türkiye tarafından geliştirilen  “Trainee Rotation” projesi kapsamında sektöre nitelikli istihdam sağlamak üzere lojistik alanında kariyer hedefleyen, inisiyatif alabilen, ticari bakışı yüksek ve sektör gelişmelerini yakından takip eden adaylar seçiliyor.

"TRAINEE ROTATION" PROJESİ  İLE LOJİSTİK ALANINDA NİTELİKLİ İŞGÜCÜ"Trainee Rotation” projesi kapsamında, adaylar gelişim alanları dikkate alınarak 6 ay ile 1 yıl arasında değişen rotasyon programı kapsamında operasyon ve satış departmanlarında çalışıyor. İlk aşamada 5 genç yeteneğin işe başladığı proje kapsamında iş başında eğitim yaklaşımı ile iş süreçlerini öğreniyorlar.  Proje için seçilen adaylar eğitimin sonunda o anda ihtiyaç duyulan çeşitli pozisyonlara atanıyor. Başarıyla hayata geçirilen proje “Türkiye’nin bağlı bulunduğu Doğu ve Kuzey Avrupa ve Rusya Bölgesi’nde de takdir aldı.Gefco Türkiye İK ekibi tarafından hayata geçirilen proje ile ilgili olarak, Gefco Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Yasemin Uygun, “2011 yılında başladığımız projenin gelişiminden çok memnunuz. Bu program dâhilinde şirketimize katılan genç yeteneklerin büyük çoğunluğu şu an hala şirketimizde çalışmaktalar. Bu kişiler, program kapsamında şirketimizde farklı pozisyonlarda ve lokasyonlarda görev aldılar. Yetkin oldukları alanlar göz önüne alınarak da işe yerleştirilmeleri gerçekleştirildi” dedi.Yasemin Uygun konu ile ilgili olarak; adayları seçerken mutlaka lojistik  sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen, öncelikle lojistikte  farklı departmanlarda staj yaparak öğrenmek isteyen ve sonrasında bir pozisyona atanmayı kabul eden gelişime ve öğrenmeye açık adaylara öncelik verdiklerini açıkladı.

Etiketler :