Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği'nin halka arz başvurusu onaylandı

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği'nin halka arz başvurusu onaylandı

67 yıllık köklü tecrübesiyle; yük mühendisliği, proje taşımacılığı ve ağır yük kaldırma alanlarında hizmet veren Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş.’nin halka arz başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandı.

Üç kıtada yük mühendisliği gerektiren standart dışı yük kaldırma, proje taşımacılığı, vinç ve makina kiralama ile montaj ve depolama hizmetleri sunan ve sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Hareket’in halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandı.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. (TSKB) liderliğinde ve Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. (YF) eş liderliğinde gerçekleştirilecek halka arzda pay başına satış fiyatı 70 TL olarak belirlendi. Konuyla ilgili Hareket'ten yapılan açıklamada, "Hareket’in halka arzında çıkarılmış sermaye 96 milyon TL’den 115 milyon 200 bin TL'ye yükseltilecek. 19 milyon 200 bin TL nominal değerli paylar sermaye artırımı, 4 milyon 800 bin TL nominal değerli paylar ortak satışı şeklinde gerçekleşecek. Bireysel yatırımcıya eşit dağıtım yöntemi uygulanacak halka arzın 1 milyar 680 milyon TL büyüklükte olması hedefleniyor. Halka arz sonrası Hareket’in halka açıklık oranı % 20,83 olacak" denildi.