"Lojistik sektörü için ABD’ye ihracat ve ithalat taşımalarında önemli fırsatlar doğdu"

"Lojistik sektörü için ABD’ye ihracat ve ithalat taşımalarında önemli fırsatlar doğdu"

20 yılı aşkın süredir entegre lojistik hizmetler sunan ATF Forwarding’in Genel Müdürü Haldun Kavrar, pazar geliştirme stratejileri kapsamında, Türkiye-ABD hattındaki taşımalarını daha da artırmaya odaklandıklarını belirtti. Kavrar, “Doğru stratejiler ile geçtiğimiz yıl yeni müşterilerimizi ve satış hacmimizi iki kat artırabildik. Benzer büyümeyi bu yıl da sürdürmek için dış pazarlara, özellikle de ABD’ye odaklandık.” dedi.

Lojistik sektöründe 20 yıldan uzun süredir entegre hizmetler sunan ATF Forwarding’in Genel Müdürü Haldun Kavrar, geçen yıl doğru stratejiler satış hacimlerini iki kat artırdıklarını, güçlü büyümeyi bu sene de sürdürmek için ABD pazarına odaklandıklarını belirtti.

ABD’nin alternatif arayışı Türk ihracatçısına yaradı

ABD’li şirketlerin özellikle pandemi sonrası Çin dışında alternatif tedarikçi arayışına girdiğini hatırlatan Kavrar, “Bu da Türkiye’nin ihracatına önemli bir katkı sağladı. Lojistik sektörü için ABD’ye ihracat ve ithalat taşımalarında önemli fırsatlar doğdu. ABD’de yerleşik bir firmanın Çin’de yerleşik bir üreticiden verdiği siparişin, alıcı firmanın deposuna varışı 110 günü buluyor. Bu süreç Türkiye için daha hızlı işliyor. Biz de hem bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek hem de iki ülkenin ticaret artışına destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu.

Kavrar, Türkiye-ABD hattında deniz ve hava yolu taşımacılığında kapıdan kapıya teslimat yapabildiklerinin altını çizerek, “Küresel lojistik ağlarından JAS Forwarding Worldwide’ın Türkiye’deki tek yetkili acentesiyiz. IATA acentesi olmanın da gücüyle ihracatçı ve ithalatçı firmalara hızlı, güvenli ve maliyet etkin çözümler sunuyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Baltimore’dan İzmir’e enerji paneli ekipmanı taşıdık”

Standart konteyner taşımacılığının yanı sıra proje taşımacılığında da uzman olduklarını vurgulayan Kavrar, “Bir süre önce ABD’nin Baltimore Limanı’ndan yüklediğimiz enerji paneli ekipmanlarını, mafi treyler üzerindeki dev kasalar içinde önce İzmir Limanı’na oradan da kara yoluyla Samsun’a taşıdık.” bilgilerini de paylaştı.

Etiketler :