Lojistik sektöründe yeni bir dernek faaliyete başladı: LOJİDER

Lojistik sektöründe yeni bir dernek faaliyete başladı: LOJİDER

Lojistik sektöründe yeni bir dernek kuruldu. Lojistik Hizmet Sağlayıcıları Derneği (LOJİDER) adıyla kurulan derneğin 30 Ekim 2023’te kurulduğu duyuruldu.

serife-turuc-lojider.jpg

Lojistik sektöründe yeni bir dernek kuruldu. Lojistik Hizmet Sağlayıcıları Derneği’nin (LOJİDER) kuruluşunun duyurulduğu basın toplantısında LOJİDER adına konuşan Şerife Türüç, şunları söyledi: “100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk ‘gözüm Sakarya’da kulağım İnebolu’da’ sözleri ile Kurtuluş Savaşı’nda lojistiğin önemine vurgu yapmıştır. Bir asır sonra Türkiye Cumhuriyet’nin ikinci yüzyılına girdiğimiz ve Türkiye Yüzyılı  olarak adlandırdığımız bugünlerde, ülkemizin ekonomik gelişiminde lojistik hizmetinin değeri tartışılmazdır.

Lojistik hizmetlerinin toplum yaşamındaki önemini ve değeri Aralık 2019’da başlayan ve günlük hayatımızı büyük ölçüde etkileyen global salgın ve 6 Şubat 2023’te ülkemizi yasa boğan asrın felaketi Kahramanmaraş depreminde bir kez daha net bir şekilde görülmüştür.

Sürdürülebilirlik ve tedarik zinciri tesisinde lojistik hizmetlerin önemi, teknolojinin gelişimine paralele olarak yaygınlaşan dijitalleşme, çevre kirliliği sonrası artan yeşil lojistik bilinci ve çevreye duyarlı sürdürülebilir taşımacılık modellerine talep ve benzeri süreçlere uyum sağlamak adına proaktif hareket eden Türk Lojistik Sektörü ülkemizin iç ve dış ticaretine ve gündelik yaşam kalitemizin korunmasına, geçmişte olduğu gibi gelecekte de önemli katkılar vermeye devam edecektir. Ülkemizin gerek yurtiçi gerekse yurtdışı ekonomik kalkınmasına ve hizmet ihracatına katkı sağlayan ve her ilimize yayılan güçlü bir lojistik ordusu bulunmaktadır.

Sivil Toplum Kuruluşları, aynı amaçlar doğrultusunda çalışan, temsil ettikleri sektör adına en güçlü ses olma sorumluluğunu üstlenen “bir Elin Nesi var, iki elin sesi var” sözünden hareketle tek başına değil bir ekip halinde haraket edildiğinde başarının kaçınılmaz olduğu gerçek ve tüzel kişilerin buluşma noktasıdır.

Lojistik Hizmet Sağlayıcıları Derneği (LOJİDER), Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Yüzyılının ikinci günü olan 30 Ekim 2023 tarihinde ülkemizde ulusal ve uluslararası lojistik hizmet sağlayan ve taşımacılık, depolama, katma değerli hizmetler, sipariş ve stok yönetimi, destekleyici hizmetler, gümrükleme ve lojistik hizmet sigortası alanlarında iştigal eden firmalar aynı çatı altında bir araya getirmeyi amacıyla, lojistik sektöründe yeni ve güçlü bir ses olma vizyonu ile kuruymuştur.

Derneğimizin kuruluş tarihinde tarihinden bugüne geçen kısa zamanda üye sayımız 150 olmuştur. Meslektaşlarımızın en çok değerli bu desteği ile ülkemizin 7 bölgesinden üyelerimiz bulunmaktadır. Lojistik Hizmet Sağlayıcıları Derneği, Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ülküsü ve ortak akıl ile hareket eden ve ülkemizin her ilinde üretilen lojistik hizmetin sesi olana bir sivil toplum kuruluşu olacaktır.

Lojistik Hizmet Sağlayıcıları Derneği, bölgesel ve global oluşumların üyesi olarak lojistik sektörünün gelişmesine yönelik faaliyetlere liderlik edecektir.

Lojistik Hizmet Sağlayıcıları Derneği’mizin (LOJİDER) misyonu, ‘Ülkemizin her ilinde, lojistik sektöründe icra edilen tüm hizmetleri; insan, teknoloji ve sürdürülebilir sistemler odaklı, geliştirerek sektörümüzü geleceğe hazırlamak” vizyonu ise ‘Lojistik sektöründe ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkı verecek ulusal ve uluslararası öncü ve güçlü bir STK olmak’ şeklinde belirledik.” 

lojider-1.jpg

 

Etiketler :