Oregon, Hataylı depremzede lojistikçilere 50 adet konteyner ofis teslim etti

Oregon, Hataylı depremzede lojistikçilere 50 adet konteyner ofis teslim etti

Oregon, Hataylı depremzede lojistikçilere 50 adet konteyner ofis teslim etti

oregon.jpg

Ülkemizi derinden yaralayan depremde zarar gören yurttaşlarımız için gösterilen seferberlikte, Oregon Teknoloji Hizmetleri A.Ş. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası üzerine düşeni yapmaya devam ediyor. Gaziantep, Mersin, Kayseri, Konya ve Hatay’da kurduğu 200 ortaklı başarılı yapılanması ile 6 Şubat’tan bu yana depremzedelere büyük desteklerde bulunan Oregon, bu kez depremde ev ve ofislerini kaybetmiş Hataylı lojistikçilere 50 adet konteyner ofis hazırlattı. ‘Müşterisiyle dayanışma ve müşterinin şirkete ortak olması’ fikrinden hareket eden Oregon, konteynerlerin teslimini 27 Mayıs Cumartesi günü Aysa Otomotiv – Volvo, Iveco servis sahasında düzenlenen törenle gerçekleştirdi. Hataylı lojistikçilerin faaliyetlerine devam etmesi ve kaldığı yerden ülkemize değer katmayı sürdürmesi inancıyla gerçekleştirilen programı Antakya Ticaret ve Sanayi Odası destekledi.

eyup-bartik-oregon.jpg

İLK GÜNDEN BERİ SEFERBERİZ

Programda yaptığı konuşmada lojistik sektörünün birlik ve beraberliğine vurgu yapan Oregon Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, “Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman bu depremde en çok zarar alan şehirler oldu. Adıyaman ve Kahramanmaraş bir nebze ayağa kalmış ancak üzülerek söylüyorum ki Hatay bu şehirlerin biraz gerisinde kalmış. Lojistikçilerin sırt sırta verip birlik ve beraberliği sağlamaları kolaydır. Depremde de bunu gördük. Aslında deprem ve afet lojistik işiymiş. Bunu işin içine girince bir kere daha anladık. Depremden hemen sonra Gaziantep'te bir ekip organize ettik. Havaalanına gelen kargoları bu bölgelere dağıttık. Bir süre sonra herkes hayatına dönmeye başladı. Ama baktık ki Hatay hayatına dönememiş. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve arkadaşlarımızla istişare ettik. Yola çıkış amacımız buraya bir konteyner kent yapmaktı ama meslektaşlarımızdan gelen talep konteyner ofisler yapılması yönünde oldu” dedi.

SIRT SIRTA VERİP BU KADERİ PAYLAŞALIM

Her koşulda lojistik sektörünün yanında olduğunu dile getiren Bartık, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Komşusu açken tok yatan bizden değildir. Hatay'ın kolu ağrıyorsa bizim de kalbimiz ağrır. Bunun için taşın altına elimizi, kolumuzu, tüm vücudumuzu koymamız gerektiğine inanıyoruz ve koyacağız. Biz iş birliğini severiz. Burada tahmin ediyorum 100 tane firma sahibi arkadaşım var. Bu yüz firmanın hepsi birbirinin rakibi aynı zamanda. Fakat günün sonunda hepsi birbiriyle iş yapar. Dünyada başka böyle bir sektör yok. Biz biriz, beraberiz. Beraber de olmaya devam edeceğiz. Dünya, hayat çok kısa. Bu kısa dünyada kimseyi üzmeye, kırmaya değmez. Ben gerçekten sevginize, saygınıza, sadakatinize, dostluğunuza çok teşekkür ediyorum. Allah bir daha hiçbirimize böyle bir acı göstermesin. Bu acılar yaşandığında da böyle beraber olalım. Omuz omuza, sırt sırta bu kaderi paylaşalım.”

Etiketler :