SGS TransitNet hizmet verdiği ülkelere bu yıl İngiltere, İrlanda ve Çekya’yı da dahil edecek

SGS TransitNet hizmet verdiği ülkelere bu yıl İngiltere, İrlanda ve Çekya’yı da dahil edecek

SGS TransitNet'in, 19 ayrı ülkede kendi teminatını kullanan ve alanında bu şekilde kapsamlı hizmet sunan ilk ve tek kuruluş olduklarını söyleyen SGS TransitNet Genel Müdürü Mine Kaya,  SGS TransitNet olarak ulusal ve uluslararası tüm taşımalar için 7 gün 24 saat teminat hizmeti sağladıklarını belirtti.  SGS TransitNet’in tüm Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye NCTS düzenlemeleri ile tam uyumlu olduğunu kaydeden Mine Kaya,  şunları belirtti: “SGS Transitnet olarak,...

SGS TransitNet'in, 19 ayrı ülkede kendi teminatını kullanan ve alanında bu şekilde kapsamlı hizmet sunan ilk ve tek kuruluş olduklarını söyleyen SGS TransitNet Genel Müdürü Mine Kaya,  SGS TransitNet olarak ulusal ve uluslararası tüm taşımalar için 7 gün 24 saat teminat hizmeti sağladıklarını belirtti.  

SGS TransitNet’in tüm Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye NCTS düzenlemeleri ile tam uyumlu olduğunu kaydeden Mine Kaya,  şunları belirtti: “SGS Transitnet olarak, 20 ülkede Rejim Hak Sahibi olarak faaliyetlerimizi geliştirerek devam ediyoruz. (Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Slovakya, Polonya, Litvanya, Letonya, Estonya, Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, İsviçre, İtalya, İspanya, Hırvatistan, Sırbistan, Makedonya ve Yunanistan) Bu ülkelere 2020 yılı içerisinde eklenilmesi muhtemel ülkeler olacaktır. (İngiltere, İrlanda, Çekya). Birçok ülkede İzinli gönderici yetkisi, Basitleştirilmiş Usul’de beyan sunma yetkisi sahibi olduğumuz için müşterilerimizi gümrük/spedisyon bağımlılığından kurtarıyoruz. Bu usul ciddi anlamda zaman ve maliyet tasarruf sağlamış oluyoruz. Aynı zamanda bu şekilde kapsamlı hizmet sunan Türkiye de tek, Avrupa da sayılı kuruluşlardan biriyiz. 7/24 ulaşılabilirlik, çözüm odaklı yaklaşım sayesinde gelen talebi sonuçlandırma, sorun çözme hızı ve tüm faaliyetlerimizde ki aktif çalışmalarımız sayesinde müşterilerimizle koordineli bir çalışma döngüsüne sahip oluyoruz.”

SGS TransitNet Genel Müdürü Mine Kaya, SGS TransitNet’in ülkelere göre verdiği hizmetleri ise şöyle sıralıyor: 

Almanya: İzinli gönderici sayesinde belirlenen adreslerin tanıtılması ile birlikte 7/24 işlem yapma ve mühür takma yetkisine sahibiz. Bu şekilde gümrükten bağımsız olarak T1/T2 işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz.

İtalya: Sahip olduğumuz yetki gereği 7/24 işlem yapabiliyoruz. Özellikle hareketin daha fazla olduğu Trieste de gümrük çalışma saatleri/günlerinden bağımsız olarak işlem yapma yetkisine sahibiz.

İspanya: İzinli gönderici yetkisi gereği anlaşma yapılan acente üzerinden gümrük çalışma saatlerinden bağımsız olarak 7/24 işlem yapma ve mühür takma yetkisine sahibiz.

Fransa: Yetkimiz gereği yine gümrüksel işlem görmeden beyan sunma yetkisine sahibiz. Burada da İzinli gönderici yetkisini aldık, kısa bir süre içinde aktif olarak EX1 açma/kapatma işlemlerine başlayacağız. Ayrıca bu şekilde bizim sistemimizi kullanan müşterilerimiz 7/24 gümrük hizmeti alıp, mesai ücretinden de muaf olacaklar. 

Hollanda: Basitleştirilmiş Usul’de beyan sunma yetkimiz gereği belirlenen bölgeler de gümrükten bağımsız olarak 7/24 işlem yapma yetkisine sahibiz. Ayrıca en önemli avantajlarımızdan birisi olan EX1 kapatma yetkisine 01 Nisan 2020 itibari ile bu ülkede sahibiz.

Polonya: İstediğimiz gümrükten T1/T2 başlatma yetkisine sahibiz. Bu sebeple spedisyona bağlı olmadan sadece şoför ile tüm işlemleri ekstra maliyet olmadan tamamlayabiliyoruz.

İsviçre: Spedisyona bağımlı olmadan 20 Şubat 2020 itibari ile T1 başlatma yetkisine sahibiz. İsviçre de teminat maliyeti diğer ülkelere göre oldukça yüksek olduğu için bu şekilde işlem yaptığımız müşterilerimize ortalama 70-100 euro arası tasarruf sağlıyoruz."

Etiketler :