Transbatur Logistics gıda taşımalarını iki kat artırdı

Transbatur Logistics gıda taşımalarını iki kat artırdı

Uluslararası frigo taşımacılıkta uzmanlaşan Transbatur Logistics, bir önceki yıla göre iki katına ulaştı. Şirketin Genel Müdürü Cafer Korhan, “Gıda ürünlerini doğru ısı derecesinde, tazeliğini koruyarak birçok ülkeye kapıdan kapıya teslim ediyoruz.” dedi.

Türkiye ile Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri arasında frigo taşımacılık hizmetleri veren Transbatur Logistics'in gıda taşımaları bu dönemde iki katına ulaştı. Transbatur Logistics Genel Müdürü Cafer Korhan, ısı kontrollü gıda taşımacılığının ayrı bir uzmanlık olduğunu ifade ederek ürün güvenliği konusunda da oldukça hassas davrandıklarını belirtti.

Dondurulmuş meyve, sebze, deniz ürünleri, hazır yemek ve süt ürünlerini, tazeliğini koruyarak Avrupa’nın tamamı ile birçok Asya ülkesine ulaştırdıklarını vurgulayan Korhan, “18 °C ile -26 °C’ye kadar ayarlanabilir soğutucuları bulunan araçlarımızla tüm gıda ürünlerini doğru ısı derecesinde, kapıdan kapıya ve zamanında teslim ediyoruz.”  dedi.

Korhan, gıda lojistiğinde ürünlerin araca yüklenmesinden taşınmasına, araçtan indirilmesinden depolanmasına kadar doğru sıcaklık derecesinde korunmasının ciddi bir yükümlülük olduğuna dikkati çekti.

Kurallara uyulmaması halinde fiziksel veya kimyasal bozulmalar nedeniyle ürünün raf ömrünün azalabileceği ya da tamamen bozulabileceğinin altını çizen Korhan, “Transbatur Logistics olarak tam donanımlı araçlarımız, ekipmanlarımız, yılların tecrübesi ve soğuk zincir konusunda uzman personelimizle yükümlülüklerimizi eksiksiz yerine getiriyoruz. Gıda taşımacılığında haftanın 7 günü 24 saat müşteri odaklı, hızlı, güvenli ve uygun maliyetli çözümler sunuyoruz.” diye konuştu.

Korhan, lojistik süreçlerde teknoloji ve bilişim altyapısına büyük önem verdiklerini, yükün nerede olduğunu müşterilerinin istedikleri zaman on-line takip edebildiğini anlattı. Gıda lojistiği hizmetlerinin, ithalat ve ihracat gümrük işlemlerini de kapsadığını aktaran Korhan, ayrıca ekspres taşımacılık hizmetiyle hızlı teslimat yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Etiketler :