Karsan'dan Manisa'ya 30 adet Atak otobüs

Karsan'dan Manisa'ya 30 adet Atak otobüs

Karsan, “Ulaşımda Kentsel Dönüşüm” yaklaşımıyla pazara sunduğu 30 adet 8 metrelik ATAK otobüsünü Manisa’nın Saruhanlı ilçesine teslim etti. Böylece Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde başlattığı “Toplu Ulaşımda Dönüşüm” hamlesi Saruhanlı’da da tamamlanmış oldu. Saruhanlı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene; Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, MASKİ...

Karsan, “Ulaşımda Kentsel Dönüşüm” yaklaşımıyla pazara sunduğu 30 adet 8 metrelik ATAK otobüsünü Manisa’nın Saruhanlı ilçesine teslim etti. Böylece Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde başlattığı “Toplu Ulaşımda Dönüşüm” hamlesi Saruhanlı’da da tamamlanmış oldu. Saruhanlı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene; Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç, Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, Saruhanlı Belediye Başkan Vekili İsmail Ceylan, MANULAŞ Genel Müdürü Mehmet Oluklu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende Karsan Pazarlama’yı ise Satış Müdürü Kaan Erkırtay temsil etti.

Saruhanlı’da hizmete alınan 30 adet ATAK otobüsü ile vatandaşların konforlu ve modern ulaşıma kavuştuğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı, ilçeye hizmetlerin devam edeceğini söyledi. Başkan Ergün; Saruhanlı’daki mahallelere ve Manisa il merkezine hizmet veren 117 adet aracın yeni toplu taşım hatları optimizasyon çalışması ile tek havuz içine alınarak, alçak tabanlı, engelli erişimine uygun 8 metrelik 30 adet ATAK otobüsüne dönüştürüldüğünü söyledi. Konuşmaların ardından yeni teslim edilen ATAK otobüslerinin temsili anahtarı Başkan Ergün’e ve 191 No’lu Saruhanlı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ramazan Uzundal’a takdim edildi. Karsan yetkilileri ayrıca Başkan Ergün’e, Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz’e ve 191 No’lu Saruhanlı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ramazan Uzundal’a plaket verdi. Başkan Ergün’e yeni araçlar için teşekkür eden engelli vatandaşlar da, ulaşım konusunda yenilenen araçlarla rahat bir nefes aldıklarını belirttiler.

Karsan markalı 8 metrelik ATAK; yüksek yolcu kapasitesi, düşük yakıt tüketimi ve modern tasarımı, yüksek manevra kabiliyeti, iyi yol tutuşu ile kullanıcılardan; alçak tabanlı yapısı, kolay erişimi kneeling sistemi, panoramik iç tasarımı, bağımsız süspansiyonları ve sunduğu konforla da yolcular tarafından büyük beğeni topluyor. Kendi segmentinde belediyeler tarafından en fazla tercih edilen orta boy otobüs olan Karsan ATAK, pazara girişinin birinci yılında kendi segmentinde %32 gibi bir pazar payı başarısı elde etti.

Etiketler :