Temsa ARGE’den büyük başarı!

Temsa ARGE’den büyük başarı!

TEMSA ARGE Merkezi; Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı’nın ARGE merkezleri arasında yaptığı değerlendirmede en iyi uygulamalardan biri seçildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan “Özel Sektör ARGE Merkezleri İyi Uygulama Örnekleri” çalışmasına TEMSA, yenilikçilik ve girişimcilik raporu ile katıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda TEMSA ARGE Merkezi, “İyi Uygulama Örnekleri” arasında yer aldı. Bu kapsamda TEMSA ARGE Merkezi, nisan ayında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenecek paylaşım toplantısında sunum yapmaya ve sanayi firmalarına dağıtılacak olan ARGE merkezleri iyi uygulama örnekleri kitabında da yer almaya hak kazandı.

MUSTAFA GÜRCAN: “243 ARGE MERKEZİ İÇİNDE EN İYİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ ARASINDA OLMAK BÜYÜK BAŞARI”

Türkiye'de yerleşik 243 ARGE merkezi içerisinde iyi uygulama örnekleri arasında yer almanın çok önemli bir başarı olduğuna dikkat çeken TEMSA ARGE Müdürü Mustafa Gürcan, “TEMSA ARGE faaliyetlerinin tümünde yenilikçilik inisiyatifi ön plana çıkarıldı. ARGE projelerinin kolektif olması;  müşterileri dinlememiz, ihtiyaçlarını önceden tespit edip uygulamaları hızlıca devreye almamız, tüm süreci paydaşların katılımı ile yapmamız, bizim en önemli farkımız olarak bu raporda öne çıktı. ARGE merkezi olarak her geçen gün geliştirilen yeni projeler sonucunda hayata geçen araçların cirosal oranını artırmayı hedefliyoruz” dedi.

DÜNYADA İLKLERE İMZA ATMAYA BAŞLADI

Smart Mobility programı ile ARGE merkezi olmanın en önemli şartı olan ARGE ve Yenilik Program ve Projelerinin Bulunması’nı hayata geçirdiklerini vurgulayan Ürün Müdürü Mert Özkaynak, “Smart Mobility programları kapsamında güvenlik, dijitalleşme, sürdürülebilirlik ve verimlilik platformlarında önemli projeler geliştiriliyor. Bunun en güzel örneği Transist 2015’te en iyi teknoloji uygulama ödülü almış,  Türkiye’nin ilk akıllı aracı, Avenue iBUS’ın TEMSA tarafından hayata geçirilmiş olmasıdır. iBUS platformu benzersiz altyapısı ile dünyada ilklere imza atmaya şimdiden başladı. TEMSA yenilikçiliğin sadece ürün odaklı olmasını istemiyor. TEMSA özellikle insan kaynakları alanında yapılan çalışmalarla yenilikçiliğin tüm TEMSA birimlerine yayılmasını hedef aldı. Her geçen gün üniversiteler, belediyeler, teknokentler, müşterilerimiz, paydaşlarımız ve yerel yönetimler ile birlikte yenilikçi çözümler ve ürünler üretmeye devam edeceğiz“ diye konuştu.

Etiketler :