TEMSA, Busworld’de 2 yeni otobüsünü tanttı

TEMSA, Busworld’de 2 yeni otobüsünü tanttı

Temsa, Busworld Turkey Fuarı’nda 7.7 metrelik Opalin aracı ile 12 metrelik Avenue Plus aracını tanıttı. Opalin, 33 koltuk kapasitesi ile sınıfının en yüksek yolcu kapasitesi ve iç geniş hacmine sahip aracı. Avenue Plus da sınıfının en geniş hacmine sahip ve ticari araç tarafında ilk start stop sistemine sahip bir ürün.

İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı, Busworld Turkey 2016’da Temsa, 9 ürününü sergiledi. Temsa fuarda 10’uncu salonda Maraton, Maraton VIP, Avenue İBUS, Safir Plus, Safir Plus VİP, Prestij SX ve MD9 electriCITY aracının yanı sıra yepyeni iki ürünü Opalin ve Avenue Plus aracını sektörle buluşturdu.

DİNÇER ÇELİK: “TEMSA’DA YENİLİKLER HIZ KESMİYOR”

Basın toplantısında Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, 2016 yılına yeni ürün tanıtımları ile hızlı bir giriş yaptıklarını belirterek, “Fuar standımızda geniş ürün gamımız ile yer alıyoruz. Toplamda 9 ürünün yer aldığı standımızda yepyeni ürünlerimizi sektör mensupları ile buluşturuyoruz. Temsa sahip olduğu Ar-Ge gücü ile yenilikleri hız kesmeden sürdürüyor. Bu yıla Temsa olarak hızlı bir giriş yaptık. 21 Mart’ta Prestij SX aracımızı İstanbul’da Sabancı Holding’de sektör mensuplarının ve siz basın mensuplarının katılımı ile tanıttık. 6 Mart’ta da Adana’da Sabancı Holding CEO’su Sayın Zafer Kurtul ve Sanayi Grup Başkanı Sayın Mehmet Pekarun’un da katılımıyla tasarımı tamamen Temsa’ya ait olan MD9 electriCİTY aracımızı yine basın mensuplarının katılımı ile tanıttık. Busworld Turkey Fuarı’nda ise yine yepyeni iki ürünümüzü sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

OPALIN VE AVENUE PLUS

Yepyeni iki ürün Opalin ve Avenue Plus ürünlerinin sınıfının en geriş hacmine sahip otobüsler olduğuna dikkat çeken Dinçer Çelik, araçlarla ilgili şu bilgileri verdi. “Opalin aracımızın uzunluğu 7.7 metre, yüksekliği 3.4 metre. Genişlik ise 2.4 metre. Opalin 4.9 metreküp geniş bagaj hacmi ile de fark yaratan bir otobüs olacak.  Euro 6 normuna sahip Opalin’in motor gücü de 180 H p. Ergonomik özelliklere sahip Opalin 33 yolcu ve 1 sürücü koltuğu ile konforu en üst seviyede sağlamak üzere tasarlandı.

AVENUE PLUS KONFORU ÜST DÜZEYE TAŞIYOR

Avenue Plus aracımızın da yeni ön yüz ve arka yüzü ile de büyük beğeni toplayacağına inanıyoruz. Avenue Plus’ın uzunluğu 12 metre. Yükseklik 3.2 metre. Genişlik 2.5 metre. Euro 6 motor normuna sahip Avenue Plus’ın motor gücü de 280 Hp. Avenue Plus aracımızda güvenlik ve konfor çok üst düzeye taşındı. Avenue Plus aracımızda engelli yolcular için özel tasarlanmış bir alan da mevcut. Koltuklarda kademeli ayarlanabilir kol destek sistemi de bulunuyor. Avenue Plus aracımız yakıt tüketimi noktasında da kullanıcıya önemli avantajlar sağlayacak. Ticari araçlarda ilk start stop sistemini de Avenue Plus ile kullanıcılara sunmuş oluyoruz. Şehirlerarası, turizm, kentiçi taşımacılık alanında faaliyet gösteren her müşteri gurubuna uygun ürün sunabilen ender otomotiv şirketlerinden birisiyiz. Bu yıl da yeniliklerimiz 4 ürünle sınırlı değil, yenilikler hız kesmeden sürecek ve otobüs sektörünün lider markası olma hedefine doğru ilerleyeceğiz” dedi.

Etiketler :