Allison Transmission, en yeni teknolojilerini Busworld Türkiye'de sergiledi

Allison Transmission, en yeni teknolojilerini Busworld Türkiye'de sergiledi

Allison Transmission, en yeni teknolojilerini Busworld Türkiye'de sergiledi

Konvansiyonel, elektrikli hibrit ve tam elektrikli araç tahrik çözümlerinin lider tasarımcısı ve üreticisi olan Allison Transmission, otobüs uygulamalarına yönelik en gelişmiş ürün yelpazesini bu yıl onuncusu düzenlenen Busworld Türkiye fuarında sergiledi. Allison, sektörde iki önemli gelişme olan yeni 9-Vites tam otomatik şanzımanı ve Allison eGen Power® tam elektrikli aks ailesi ile fuarda yerini aldı. Ayrıca, Allison T3375R xFETM tam otomatik şanzıman da fuarda sergilendi.

Türk otobüs üreticileri için elektrikli akslar da dahil olmak üzere geniş ürün gamı sunan Allison, hem iç pazarda kullanılan hem de ihraç edilen araçların verimliliğine katkıda bulunuyor.

Allison 9-Vites, Türk otobüs üreticileri tarafından da sunuluyor

Allison 9-Vites, sık dur-kalk gerektiren zorlu görev döngülerinde daha fazla çalışma süresi, iyileştirilmiş yakıt ekonomisi, yüksek performans ve düşük bakım maliyetleriyle 8 metrelik midibüs gibi ticari araçların taleplerini karşılamak üzere tasarlandı. 2023 yılında seri üretimine başlandığından bu yana Türk otobüs üreticileri de Allison 9-Vites tam otomatik şanzıman donanımını yeni araçlarında sunuyor. Bu özel şanzıman, 895 newton-metre (N•m)'ye kadar tork değerlerine ve 15 tona kadar ağırlığa sahip, şehir içi ulaşım ve turizm taşımacılığı uygulamalarına yönelik otobüslerde kullanılıyor.

Allison Transmission Türkiye ve Ortadoğu Bölge Direktörü Atak Talas, açıklamasında; “Yeni Allison 9-Vites şanzıman, 1200 N•m'ye kadar olan uygulamalarda üstün performans ve motor torku sunuyor. Altı vitestli bir şanzımandan dokuz vitesli bir şanzımana geçişle, sekiz veya altı vitesli bir şanzımana göre elde edilen daha yüksek vites oranı kapsamı ve daha küçük vites geçiş adımları sayesinde %50’den fazla vites oran iyileştirilmesi sağlanıyor. Böylece daha yüksek performans ve daha düşük yakıt tüketimi mümkün oluyor” diye belirtti.

Allison eGen Power® tam elektrikli aks ailesi, elektrikli otobüslerin verimliliğine katkı sağlıyor

Allison'ın eGen Power® tam elektrikli aks ailesi, elektrikli otobüslerin verimliliğine katkıda bulunuyor. Araçların geleneksel aktarma organlarının yerini alarak mevcut araç şasisine kolay kurulum ve entegrasyon sağlıyor. eGen Power®, tam entegre elektrik motorlarını, çok vitesli bir dişli kutusunu, yağ soğutucusunu ve pompayı içeriyor. Teknoloji, tam bataryalı elektrikli araçlar (BEV'ler), yakıt hücreli elektrikli araçlar (FCEV'ler) ve hibrit uygulamalarla uyumlu oluyor ve rejeneratif frenleme sırasında motor torkunun %100'ünü sağlıyor.

Allison'ın e-Aks ürün gamı, ticari araç pazarının zorlu talepleri için elektrikli araç yeteneklerini değerlendirerek Allison müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştiriliyor. Ürün gamının en yeni üyesi eGen Power 85S elektrikli aks, yüksek hızlı bir elektrikli motoru ve iki hızlı vites kutusunu entegre ederek ilave şaft ve destek yapılarına olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Böylece güç paketi, tekerlekler arasına kolayca entegre edilerek batarya için önemli bir yer avantajı sağlıyor. Kesintisiz 304 bg (225 kilovat) nominal güç ve 437 bg (325 kilovat) pik güç çıkışı ile eGen Power 85S, verimlilikten ve araç menzilinden taviz vermeden, yüksek ivmelenme kabiliyeti ile maksimum hız özelliğini bir arada sunuyor. Böylece sınıfının en güçlü tahrik çözümlerinden biri olmayı başarıyor. Bu sayede elektrikli midibüsler, benzersiz performans, güvenilirlik, hızlı ivmelenme ve arttırılmış manevra kabiliyeti sunabiliyor.

Geçtiğimiz yıl Brüksel’de düzenlenen Busworld Europe'da Allison tam elektrikli aks ailesinin en yeni üyesi olan eGen Power® 85S pazara sunulmuştu. Anadolu Isuzu iş birliği ile Allison’ın yeni e-aksı eGen Power 85S, fuarda lansmanı yapılan Isuzu Novo VOLT tam elektrikli otobüse entegre edilerek sergilenmişti. Bu yıl da Busworld Türkiye’de Allison eGen Power 85S elektrikli aks donanımına sahip Isuzu Novo VOLT midibüsü Türkiye'de ilk kez sergilendi. Ayrıca, fuarda Allison T3270R xFETM tam otomatik şanzıman donanımlı Isuzu Grand Toro midibüsü de büyük beğeni topladı.

Etiketler :