Enerji verimlilik şirketi ista yüzde 100 büyüdü

Enerji verimlilik şirketi ista yüzde 100 büyüdü

Enerji verimliliği sektörünün önde gelen şirketlerinden Alman ista, 2008 yılında girdiği Türkiye pazarındaki büyümesini 2013’te zirveye taşıdı. Geçen yıl portföyünü yüzde 100 artıran ista, 2014’te de yüzde 30’luk artış hedefliyor.110 yıllık köklü bir geçmişe sahip ista’nın ürünleri arasında en üst seviyede enerji verimliliği sağlayan ısı ve su sayaçları dikkati çekiyor. Merkezi sistemle ısınan binalarda radyatör peteklerine takılacak cihazla...

Enerji verimliliği sektörünün önde gelen şirketlerinden Alman ista, 2008 yılında girdiği Türkiye pazarındaki büyümesini 2013’te zirveye taşıdı. Geçen yıl portföyünü yüzde 100 artıran ista, 2014’te de yüzde 30’luk artış hedefliyor.

110 yıllık köklü bir geçmişe sahip ista’nın ürünleri arasında en üst seviyede enerji verimliliği sağlayan ısı ve su sayaçları dikkati çekiyor. Merkezi sistemle ısınan binalarda radyatör peteklerine takılacak cihazla her dairenin ısındığı kadar ödemesine olanak veren ısı pay ölçer sisteminin Türkiye’de yerleşmesinde de büyük katkı sahibi ista, önümüzdeki yıl gelirinde yüzde 20 artış öngörüyor.ista’nın Türkiye Genel Müdürü Zafer Yavuztürk, elde ettikleri büyüme sonuçlarından son derece memnun olduklarını belirterek, şunları söyledi: “2007’de kabul edilen Enerji Verimliliği (ENVER) Kanunu’nun 5 yıllık geçiş sürecinin ardından uygulanmaya başlamasıyla ısı pay ölçer sistemi kullanan binaların sayısında da artış oldu. ista’nın Türkiye’deki portföyü ise geçen yıl yüzde 100 arttı.”Yavuztürk, 2014’e yönelik değerlendirmelerde bulunurken “Portföyüzümüzün yüzde 30 artmasını ve buna bağlı olarak da gelirimizin yüzde 20 yükselmesini hedefliyoruz” diye konuştu.

Etiketler :