IVECO, yeni all–road ve off–road  Daily 4x4 araçlarını tanıttı

IVECO, yeni all–road ve off–road Daily 4x4 araçlarını tanıttı

IVECO tarafından üretilen off-road ve all-road araçlardan oluşan Daily 4x4’ler panelvan, şasi kabin ve çift kabin versiyonlardan oluşuyor. IVECO tarafından ilk defa 7 tonluk, 4 bin 300 kg yük taşıma kapasiteli, 5 metreye varan kasa seçeneklerine sahip 4x4 pazara sunuldu. Yeni Daily 4x4 ailesi; 180 beygirlik gücü, 3 litrelik motoru, Hi-Matic 8 ileri otomatik vitesi, tamamı disk, ABS frenleri ve özelleştirilen ESP ile kullanıcılarına muhteşem sürüş keyfi sunuyor.

IVECO, off-road ve all-road araçlardan oluşan yeni Daily 4x4 ailesini düzenlediği bir toplantı ile İstanbul’da tanıttı. Yeni Daily 4X4'ün tanıtım toplantısına IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz, Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Er, Hafif Ticari Araç Ürün Müdürü Süha Yılmaz, Hafif ve Orta Araç Satış Müdürü Erkan Erşin ve Sürücü Eğitim Yöneticisi Mehmet Er  katıldı. 

YENİ DAILY İLE HEM 4 ÇEKER HEM TONAJI BİR ARADA SUNUYORUZ

IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, IVECO olarak hep ilkleri getirmeye öncülük etmiş bir marka olduklarını söyledi. Yeni Daily 4X4'te hep 4 çekeri hem de tonajı bir arada sunduklarını söylelen Hakkı Işınak, her ikisini bir arada sunan ender markalardan biri olduklarını ifade etti. Ciddi ekonomik daralmanın yaşandığı bir dönemde ürün yelpazesini daraltmaktansa daha çok artırmaya gittiklerini belirten Işınak, "Biz satıcı değil, çözüm ortağıyız. 3.5 tondan 72 tona kadar ürün çeşitliliğimiz bulunuyor. Temel hedefimiz sürdürülebilir olmak. Ciddi bir ekonomik daralma döneminde geçtik. Gelecek yıl daha iyi bir pazar bekliyoruz. Türkiye her zaman bu tip daralmalardan güçlenerek çıkmıştır" dedi. 

IVECO Genel Müdür Yardımcısı Tansu Giz de yaptığı açıklamada, tek amacı ticari araç üretmek olan IVECO'nun 3.5 tondan 72 tona varan geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu belirtti. IVECO Türkiye olarak da 'niş' olan ürünleri pazara sunmaya devam ettiklerini kaydetti. Hafif ticari araç pazarında hiç otomatik araç yokken Türkiye'de IVECO olarak kendilerinin satış yaptığını hatırlatan Tansu Giz, "Toplam Daily satışlarımızın yüzde 6’sı otomatik şanzımanlı. Sattığımız tüm ağır vasıtaları otomatik şanzımanlı satıyoruz. Örneğin doğalgazlı bir çekicinin yani Stralis'in satışı gerçekleştiren ilk marka olduk. Daily 4x4‘ü biz ilk 2008’da Türkiye’ye getirmiştik. Bugün pazara sunduğumuz Yeni Daily, çok çeşitli alanlarda kullanılıyor. Daily 4x4’ler kar küreme, madende, yangınla mücadele, karavan olarak da kullanılıyor. Son olarak Türkiye 3.5 ton ve üstü ticari araç pazarında Ekim ayı sonu itibarıyla biz şu an 3. sıradayız" diye konuştu. 

IVECO yeni Daily 4X4 hakkında bilgi veren IVECO Hafif Ticari Araç Üün Müdürü Süha Yılmaz  da şunları söyledi: “IVECO Türkiye olarak şu ana kadar Türkiye’de 150’den fazla Daily 4x4 sattık, bu araçlar hali hazırda kar küremeden yangın ile mücadeleye kadar farklı misyonlarda kullanılıyorlar. Şu an ise 7 ton azami yüklü ağırlığa ulaşan kapasitesi ve panel van versiyonları ile yepyeni bir seri sunuyoruz.”

DAILY 4X4 HER YIL ŞARTINDA YÜKSEK SÜRÜŞ KONFORU SUNUYOR

Geniş bir ürün yelpazesi sunan yeni Daily 4x4’ler; son nesil her yol şartına uygun, sınırsız çok yönlülük, yüksek sağlamlık ve yüksek sürüş konforu üzerine inşa edildi. Yeni all-road sürüş konfigürasyonları, düz vites ve sınıfına özel 8 ileri Hi-Matic vites kutusu, yeni van versiyonları ve 7 ton AYA ve 4 bin 300 kiloya kadar yükleme kapasitesine sahip. 

Yeni Daily 4x4 ürün grubu, 3,5, 5,5 ve 7 tonluk tek teker off-road ve çift teker all-road konfigürasyonlarını barındıran kabin, şasi kabin ve yolcu kabini modellerinden oluşuyor. IVECO yeni Daily 4x4, 180 beygir ve 3 litrelik Euro VI motorundan güç alarak her türlü görevi, her türlü zeminde kolaylıkla tamamlayabiliyor. Müşteriler, 12 ileri 2 geri manuel ya da sınıfına özel 16 ileri 2 geri Hi-Matic otomatik vites arasında seçim yapabiliyor. Yeni Daily 4x4’ler aynı zamanda hepsi ABS (Kilitlenmeyi Önleyen Fren Sistemi) ile donatılmış fren diskleri ve 4x4’lük bu araçlar için özel olarak tasarlanan ESP (Elektronik Stabilite Programı) gibi gelişmiş güvenlik özellikleri barındırıyor.

IVECO aynı zamanda Daily 4x4 ailesini yeni van serisi ile genişletti. Yeni van serisindeki 5,5 ve 7 tonluk versiyonlar aynı motoru ve vites seçeneklerini barındırıyor. Geniş vanlar tek teker off-road’da 9 ilâ 18 metreküplük, çift teker all-road’da ise 16 ilâ 18 metreküplük kargo hacmi sunuyor.

Ürün grubunun en tepesinde ise sektörde bir ilke imza atıldı. IVECO tarafından ilk defa 7 tonluk, 4 bin 300 kg yük taşıma kapasiteli, 5 metreye varan kasa seçeneklerine sahip 4x4 pazara sunuldu.

Ön aksta 2 bin 700 kg, arka aksta 5 bin kg maksimum yük kapasitesi olmak üzere toplamda 4 bin 300 kg’ye varan yükleme kapasitesi sunuyor.  Öte yandan aracın kasa uzunluğu 5 metreye kadar çıkabiliyor, bu yeni seri, Daily 4x4’ün çok yönlülüğünü bir üst seviyeye taşıyor.

Yeni Daily 4x4 araçlar tamamen IVECO tarafında üretildi ve üst yapıcı dönüşümüne ihtiyaç duymuyor. Bu durum, müşteriler için aracın garanti altında olması ve teslimat süresinin azalması gibi çeşitli avantajlar sunuyor. Yeni Daily 4x4, on-road, off-road her türlü görevi, geniş ürün yelpazesi, eşsiz sağlamlığı ve üstün sürüş konforuyla gerçekleştirmeye hazır.

Daily 4x4 yangınla mücadele, kar küreme, maden faaliyetleri gibi yerlerde kullanılırken aynı zamanda mobil telefon şirketleri tarafından zor arazilerde anten bakımı ya da elektrik şirketleri tarafından elektrik hatları bakımı gibi işlerde de kullanılıyor.

Etiketler :