Krone ve Liebherr’den yeni soğutucu ünitesi: CELSINEO

Krone ve Liebherr’den yeni soğutucu ünitesi: CELSINEO

Krone ve Liebherr, frigorifik araçlarda kullanılan soğutucu ünitelerin üretimi, satışı, satış sonrası faaliyetleri ve ürün geliştirme çalışmaları için işbirliği anlaşmasına vardıklarını açıkladı. Krone ve Liebherr firmalarının yeni soğutucu ünite markası CELSINEO, Almanya’nın Stuttgart kentinde 50’den fazla uluslararası basın mensubuna özel düzenlenen etkinlikle ilk defa kamuoyuna tanıtıldı. 

Bu ortaklık Liebherr’in soğutuculardaki uzmanlığıyla, Krone’nin uzun yıllardır üretim ve satışını gerçekleştirdiği frigorifik treylerdeki ustalığını birleştiriyor. Uluslararası çapta benzersiz bir teknolojiye sahip olacak bu yeni ünite, soğuk zincir taşımalarında en üst düzey sıcaklık kontrolünü mümkün kılarken, verimlilik ve tasarruf kavramlarını en ön plana çıkartıyor.  

İki firmanın imzaladığı anlaşma kapsamında Liebherr, CELSINEO marka soğutucu ünitelerin üretim ve ar≥ faaliyetlerini yürütmekten sorumlu olacak. Krone ise kullanıcılarına frigorifik araçlarını CELSINEO marka soğutucu ünitelerle bütün bir paket halinde sunacak. Soğuk zincir taşımacılığında devrimi başlatan CELSINEO marka soğutucu ünitelerin bakım ve onarımları Krone’nin Avrupa genelindeki tüm servislerinde gerçekleştirilebilecek. Krone & Liebherr ortaklığı, tüm kullanıcılara en üst düzeyde fayda sağlamaya  ve verimliliği maksimuma çıkartmaya odaklanmış durumda. 

“KULLANIM VE ERİŞİM KOLAYLIĞI İLE FARK YARATACAK”

Liebherr Genel Müdürü Josef Gropper, etkinlik esnasında basın mensuplarına verdiği demecinde tamamen devrim yaratacak bir ürün için yola çıktıklarını belirterek, “Piyasadaki gelişim potansiyelinin düşüklüğü yepyeni bir soğutucu ünite konseptinin yaratılması ihtiyacını bizlere gösteriyordu. Sadece bugünün değil, aynı zamanda geleceğin de taleplerini karşılayacak yeni ünitemizin kullanım ve erişim kolaylığıyla fark yaratacağına inanıyorum” dedi. 

“SOĞUK ZİNCİR TAŞIMACILIĞINDA YENİ BİR YOLA İHTİYAÇ VARDI”

Soğuk zincir taşımacılığındaki geleneksel eylem tarzına köklü bir değişiklik getirdiklerini dile getiren Krone Grubu Genel Müdürü Bernard Krone,Soğuk zincir taşımacılığında yeni bir yola ihtiyaç vardı. Yeniliğin ve devrimin adı CELSINEO. Liebherr firmasıyla birlikte bu markaya Krone değerlerini katmaya odaklanacağız. Uluslararası piyasalarda kullanıcılarımızın tüm ihtiyaç ve taleplerini karşılamak istiyoruz. Bu nedenle yoğunluğunu arttırdığımız Krone Satış Sonrası Servis ağımıza CELSINEO markasını da dahil ediyoruz. Kullanıcılarımızın iş yapma kolaylığının ciddi derecede artacağına inanıyorum” şeklinde konuştu. 

CELSINEO kolayca ölçülebilir performansı, modülerlik ve yedeklilik özellikleriyle soğuk zincir taşımacılığında yerini almaya hazırlanıyor.

-Birbirinden bağımsız üç farklı soğutucu modül

-Birçok tek sıcaklık uygulaması için tek bir soğutucu ünite

-Kullanım kolaylığı

-Yetkili servislere erişim kolaylığı 

Defrost esnasında sıcaklık kaybını ortadan kaldıran yeni teknolojisyile CELSINEO, yükler için her zaman en ideal sıcaklığı sağlama garantisi veriyor. Üç farklı soğutucu module sahip olan bu yeni ünitede modüllerden biri defrost moduna geçtiğinde diğer iki modül ideal sıcaklığı korumak için devreye giriyor. Böylece, taşıma esnasında arzu edilmeyen sıcaklık kaybı riskleri ortadan kalkmış oluyor. 

Krone & Liebherr ortaklığının yeni markası CELSINEO için “Tek Durakta Servis” prensibi:  

-Hem soğutucu ünitenin hem de treylerin aynı servis noktasında bakım ve onarımı gerçekleştirilecek.

-Bu servis noktalarında, CELSINEO ünitelerin üretimdeki dizaynı gereği özel teknisyen ihtiyacı olmayacak, tüm bakım ve onarım işlemleri parça bazlı gerçekleştirilebilecek

-Krone’nin tüm Satış Sonrası Servis Ağı, CELSINEO sertifikası alacak

 

Etiketler :