Schmitz Cargobull, IAA öncesi yeni treylerlerini tanıttı, ürün atağını hızlandırmaya odaklandı

Schmitz Cargobull, IAA öncesi yeni treylerlerini tanıttı, ürün atağını hızlandırmaya odaklandı

Schmitz Cargobull, IAA öncesi yeni treylerlerini tanıttı, ürün atağını hızlandırmaya odaklandı.

schmitz-cargobull1.jpg

Schmitz Cargobull, IAA’da sergileyeceği ürünler hakkında bir basın organizasyonu düzenledi. Organizasyonun ilk günü Schmitz Cargobull’un üretim süreçleri ile ilgili fabrika gezi yapıldı. İkinci gün Almanya Vreden’de düzenlenen basın toplantısına Schmitz Cargobull AG Başkanı Andreas Schmitz, Schmitz Cargobull CSO’su Boris Billich, Schmitz Cargobull CTO’su Marnix Lannoije katıldı. Toplantıda Schmitz Cargobull’un üretim, dijitalleşme, sürdürülebilirlik konularında yaptığı çalışmalar anlatıldı.

AVRUPA SOĞUTUCU ÜNİTE PAZARINDA YÜZDE 50 PAYA ULAŞTI

Schmitz Cargobull’un geçen dönemde 57 bin treyler ürettiği ve yüzde 26 pazar payı elde ettiğini söyleyen Cargobull AG Başkanı Andreas Schmitz, yine geçtiğimiz dönemde 30 bin soğutucu ünite satışı ile Avrupa pazarında yüzde 50 pay elde ettiğini vurguladı.

COVİD DÖNEMİNDE TREYLER PAZARINDA DÜŞÜŞ YAŞANDI

Schmitz Cargobull’un 6 bin çalışanı ile geçtiğimiz yıl 2,633 milyar Euro ciro elde ettiğini belirten Andreas Schmitz, treyler pazarında 2019 yılına kadar güzel bir büyüme olduğunu ve ardından Covid’in etkisi ile düşüş yaşandığını sözlerine ekledi. Andreas Schmitz, treyler pazarında, 2021 ile 2019 arasındaki toplam kayıtlarda yaklaşık 50 ila 60 bin adetlik bir azalma olduğunu kaydetti.

“MÜŞTERİLERİMİZLE ZORLUKLARIN ÜSTESİNDEN GELMEYE YARDIMCI OLUYORUZ”

Dünya ekonomisinde genel güvensizlik nedeniyle pek çok yatırımın geri çekildiğini anlatan Andreas Schmitz, “Bu durum bizim maliyetlere ve verimliliğe daha fazla odaklanma anlamına geliyor. Schmitz Cargobull olarak ürün ve hizmetlerimizle bu sürece mesaj veriyoruz. Müşterilerimiz için bu zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı oluyoruz” dedi ve ekledi: “Rusya'da açık ara bir numaraydık. Yani bunun bizim üzerimizde büyük bir etkisi var. Bunun fabrikalarımız üzerinde büyük bir etkisi var. Yine de bu adımı attık. Sonuç olarak, Avrupa'nın diğer bölgelerindeki diğer pazarlara odaklanıyoruz. Fransa, İspanya ve Türkiye’de önemli üretim değerlere sahibiz. Ürün atağımızı hızlandırdığımızı göreceksiniz. Bu bölgelerdeki baskı faaliyetlerimizi de hızlandırıyoruz.”

SOMUT ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ

Schmitz Cargobull CSO’su Boris Billich ise inovasyona devam ettiklerini ve 280 patentlerinin olduğunu söyledi. Avrupa'daki tüccar endüstrisindeki tüm patentlerin yüzde 50'sinden fazlasına başvurduklarını belirten Bilich, “Müşterilerimizin maliyetini düşürecek sistemler ya da patentler için başvuruda bulunuyoruz” dedi. IAA’daki stratejilerinden de bahseden Bilich, “Sloganımız performans sunmak. Ay'ı vaat etmiyoruz. Ütopya ya da vizyonlar ortaya koymuyoruz. Teknik açıdan, donanım olarak ve aynı zamanda hizmet olarak çalışan somut çözümler sunuyoruz. Başlık bu, IAA'da sunduğumuz slogan bu. Dijital çözümler ortada, treylerler ve hizmetler arasında yer alıyor. Çünkü yanlış anlaşılmasın, bu sadece verilerle ilgili değil. Donanımı daha akıllı hale getirmekle ilgili. Müşterilerimize işlerini daha profesyonel ve daha ekonomik bir şekilde yürütmelerini sağlayan çözümler sunmakla ilgili. Bu nedenle dijital çözümler, donanım ve yazılımı birleştiren ve çok güçlü bir şekilde büyüyen bir sektördür. Dijital çözümler, treylerler ve hizmetler arasında, tam ortada yer alır.” şeklide konuştu.

Schmitz Cargobull CTO’su Marnix Lannoije de yaptığı sunumda Schmitz Cargobull’un teknolojik çalımaları hakkında bilgi verdi.

İşte Schmitz Cargobull’un IAA 2024’te sergileyeceği ürünler…

schmitz.jpg

EcoFIX

Schmitz Cargobull S.CS X-TOUGH perdeli yarı römork, 44 ton ve daha fazlası için sağlam bir şasiye sahip ve artık aerodinamik EcoFIX gövde ile de sunuluyor. Şasi yapısındaki 400 mm'den daha az çapraz kiriş aralıkları, aracı son derece sağlam ve esnek hale getirir. Zemin forklift aks yükleri ile yüksek frekanslı yükleme ve boşaltma işlemlerin için özel olarak tasarlandı.

EcoGeneration'ın bir varyantı olan aerodinamik EcoFIX gövde ile Schmitz Cargobull, hem çevreye duyarlı hem de nakliye sektörü için maliyetleri azaltan yenilikçi ve sürdürülebilir bir treyler konsepti sunuyor. EcoFIX gövde, çelik rulolar gibi yatay, düz ve ağır malların taşınması için ideal bir çözüm. Sabit bir aerodinamik arka kısma sahip olan araç, hem dört metrelik toplam ön yükseklik hem de aerodinamik tasarımı sayesinde yakıt tasarrufu sağlayan bir alternatif sunuyor.

schmitz-cargobull-ecoduo.jpg

EcoDuo

EcoDuo kombinasyonu, bir dolly treyler ile bağlanan ve bir çekici ünitesi tarafından çekilen iki standart perdeli yarı römorktan oluşuyor. İskandinavya'da üç akslı çekiciyle 76 tona veya İspanya'da kullanıldığı gibi iki akslı bir çekici ünitesiyle birlikte 70 tona kadar taşıma kapasitesi sunuyor. Tek seferde daha fazla yük imkanı sağlayan treyler kombinasyonu, demiryolu taşımacılığına da uygun. Her bir treyler ayrı bir çekiciyle de taşınabiliyor. 

Konteyner Taşıyıcı

Schmitz Cargobul Konteyner Taşıyıcı S.CF Allround, Tarsus’da üretilen yeni modelinde önemli yenilikler var. 20, 30, 40, 45’lik konteyner taşıyabilen araçta yüklemelerin nasıl yapılacağını aplikasyonla öğrenebiliyorsunuz. Opsiyonel olarak reefer konteynerler için elektrikli jeneratör eklenebiliyor. Bu sayede soğutuculu ünite enerjiyi konteynerden alabiliyor. Arka tampon yeni tasarıma sahip. Arka uzayabilir şaşi eskisinden daha yavaş hale getirildi. Arka kilitler kaybolmasına karşı yeni çözüm getirildi. Telematik uygulaması TrailerConnect standart olarak sunuluyor.

berger-tank-konteyner.jpg

BERGERecotrail

Schmitz Cargobull’un yüzde 49 hisseye sahip Berger’in Avusturya üretimi treyleri hafifliği ile öne çıkıyor.  Şasisi S 700 çelikten olan treyler, her seferinde kullanıcısına 2,5 ton daha yükleme kapasitesine sahip. DIN EN 12640 uyarınca esnek yük sabitleme için 18 bağlama halkası ve 68 girintisi var.  Treylerin, standart, mega, platform ve şasi olarak dört ayrı çeşidi var. Treylerle özellikle elektrikli kamyonlar için iyi bir alternatif olarak ortaya çıkıyor.

S.KO COOL

Arka kapak panjur sistemiyle daha hızlı yükleme ve boşaltma sağlıyor. Kıymetli yüklerin güvenliğini sağlamak için (TAPA TSR) standartlarına göre sertifikasyon yenilendi. Treylere yetkisiz erişim durumunda Schmitz Cargobull’un telematik sistemi olan TrailerConnect® bağlı sistem sesli uyarı veriyor ve merkezi ağı bilgilendiriyor. Bu sesli alarm sisteminin yanı sıra TL4 elektronik kapı kilitleme sistemi, yüklerin üçüncü şahısların izinsiz erişimine karşı koruyor. Yeni çok işlevli sessiz çalışan zemin PIEK sertifikalı. Şehir içi teslimatlarda sabah erken saatlerde ve akşam geç saatlerde sessiz yükleme boşalta sağlıyor.

S.KOe COOL

 Geleceğin frigorifik treyler çözümü olarak tanıtılan S.KOe COOL sıfır emisyona sahip. Elektrikli soğutuculu üniteye sahip, seri üretilen ilk frigorifik treyler.  Elektrik üretebilen akslar ve aracın tavanında solar paneller bulunuyor. Treylerde ayrıca yüksek voltajlı akü,  4,5 -18 saat kendi kendi enerjisini üretiyor ve 2 saatte şarj olabiliyor.

Schmitz Cargobull EcoPack aerodinamik saklama kutusu sayesinde daha fazla yakıt tasarrufu ve daha fazla depolama alanı sağlıyor. Treylerde opsiyonel immobilizer bulunuyor. Yeni nesil geri görüş kameraları sayesinde daha fazla güvenlik sağlanıyor. Yeni geri görüş kamerası sürücüler için kullanım kolaylığını arttırıyor.

Geri manevralarda, dar rampalarda zaman kazandırıyor, çarpışmayı önlüyor. Çarpışma Kablo bağlantısı yok, her şey verici ve alıcı üzerinden Bluetooth bağlantısı ile iletişim sağlanıyor.