Tuncay Bekiroğlu: “Euro 6 ile MAN teknolojisi daha da öne çıkacak”

Tuncay Bekiroğlu: “Euro 6 ile MAN teknolojisi daha da öne çıkacak”

MAN, 21-24 Mayıs arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 5. Ticari Araçlar, Otobüs ve Tedarik Sanayi Fuarı – Comwex İstanbul’da yerini aldı. MAN standında, yeni nesil Lion’s Coach 2+1 VIP ile Neoplan Tourliner otobüsleri, TGS ve TGX serisi kamyonlarının yanı sıra başta Euro 6, D38 Motor, HydroDrive, Pritarder gibi ileri teknolojisi de sergilendi. Fuarın ilk günü MAN tarafından bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş....

MAN, 21-24 Mayıs arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 5. Ticari Araçlar, Otobüs ve Tedarik Sanayi Fuarı – Comwex İstanbul’da yerini aldı. MAN standında, yeni nesil Lion’s Coach 2+1 VIP ile Neoplan Tourliner otobüsleri, TGS ve TGX serisi kamyonlarının yanı sıra başta Euro 6, D38 Motor, HydroDrive, Pritarder gibi ileri teknolojisi de sergilendi. Fuarın ilk günü MAN tarafından bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Kazım Tuncay Bekiroğlu, MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara ve MAN Kamyon ve Otobüs Tiicaret A.Ş. Satış ve Pazarlama Direktörü Eren Gündüz katıldı.

TUNCAY BEKİROĞLU: “MAN’IN EURO 6 SİSTEMİ, GERÇEKTEN DE İLERİ VE AKILCI BİR TEKNOLOJİ İÇERİYOR”

Comvex İstanbul’a, sadece araçları ile değil, ileri ve yenilikçi MAN teknolojisi ile katıldıklarını belirten MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Kazım Tuncay Bekiroğlu, "İlk Dizel motorun icadına ev sahipliği yapan ve patentine sahip olan MAN, üretim ve mühendislik alanında çeyrek bin yılı aşmış tecrübesi ve bilgi birikimi ile ürettiği yüksek nitelikli araçların yanı sıra geliştirdiği ileri ve yenilikçi teknoloji ile de öncülük yapmaya devam ediyor. Bu nedenle Türkiye ticari araçlar sektörünün bu önemli buluşmasında, öncelikle kamyon ve çekicilerimiz olmak üzere araçlarımızla birlikte, teknolojimizle de yer aldık. Burada, müşterilerimizin hizmetine sunduğumuz, sektöre katkı sağladığımız HydroDrive Pritarder gibi yenilikçi ve efektif teknolojilerimizi de tanıtıyoruz. Bununla birlikte MAN’ın Euro 6 sistemi, gerçekten de ileri ve akılcı bir teknoloji içeriyor. Sürdürülebilirlik standartlarını, yakıt tasarrufu sağlayarak sağlayabilen bir sistem. Dolayısıyla Euro 6 ile MAN teknolojisi, artık çok daha net bir şekilde kıyaslanabilecek ve daha da öne çıkacaktır“ açıklamasında bulundu.

SERKAN SARA: “EURO 6 EFFICIENTLINE 2, ÖNCEKİ NESİLE GÖRE YÜZDE 6.5 DAHA FAZLA YAKIT TASARRUFU SUNUYOR”

Her koşulda yüksek performans sunan üstün nitelikleri ile kabul görmüş TGX ve TGS serisi yeni nesil kamyon ve çekicileri Comvex’te sergilediklerini belirten MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara da, “Euro 5 ile EfficientLine serisini Türkiye ile tanıştırdık. EfficientLine sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da çok tutuldu, sektörüne öncülük yaptı. Bu araçlarımız, zaten pazarın en az yakan araçlarıydı. Şimdi ise Euro 6 ile ise EfficientLine 2’yi, rakipsiz avantajlarıyla birlikte Türkiye’ye sunuyoruz. EfficientLine 2, zaten pazarda en az yakan önceki nesile göre yüzde 6.5 daha fazla yakıt tasarrufu sunuyor. Böylece MAN’ın Euro 6 teknolojisi ve EfficientLine 2, sunduğu avantajları çok daha uç noktalara taşıyor“ dedi.

EREN GÜNDÜZ: “YENİ NESİL MAN LION‘S COACH 2+1 VIP, STANDARTLARI BELİRLEYECEK”

Comvex’te yeni nesil MAN Lion‘s Coach 2+1 VIP ve Neoplan Tourliner otobüsler ile yeraldıklarını belirten MAN Kamyon ve Otobüs Tiicaret A.Ş. Satış ve Pazarlama Direktörü Eren Gündüz ise “12 metrelik standart otobüste VIP yerleşimde çok önemli avantajlar sunan MAN Lion‘s Coach 2+1 VIP, şimdi yeni jenarasyonu ile standartları çok daha iddialı bir noktaya taşıyor. Piyasanın en efektif 2+1 VIP otobüsü konumundaki bu modelimizin yeni nesilinde, koltuk sayısından konfora kadar şimdi herşey daha da geliştirildi. Üstelik Euro 6 ve EfficientLine 2 ile sunduğu rakipsiz yakıt ekonomisini daha da güçlendiriyor. Yeni nesil MAN Lion’s Coach 2+1 VIP, sektörde yöne bir dönem başlatacak“ şeklinde konuştu.

MAN STANDINDA NELER VARDI?

Türkiye’de ticari araçlar sektörünün en önemli buluşma platformu Comvex İstanbul’da MAN, başta 100. Yıl Aracı TGX 18.560 4X2 BLS – XXL olmak üzere, TGS 18.440 4X2 BLS – LX, TGS 41.400 8X4 BB – Damper, TGL 12.180 4X2 BL – L, TGS 26.360 6X2-2 BL – LX ve TGX 33.560 6X4 BBS – XXL serisi kamyon ve çekicilerini sergiledi. MAN Lion‘s Coach 2+1 VIP ve NEOPLAN Tourliner serisi otobüslerin de yer aldığı standda, ayrıca “2016 Diesel of The Year“ ödüllü D38 motoru ile HydroDrive, Pritarder gibi ileri teknolojiler de tanıtıldı.

Etiketler :