Volkswagen Crafter Servis ve Okul yeniden yollarda

Volkswagen Crafter Servis ve Okul yeniden yollarda

Volkswagen Ticari Araç’ın C-D segmentindeki güçlü temsilcisi Crafter’ın, Servis ve Okul versiyonları yeniden yollarda.

1949 yılından bu yana, ürettiği her modeliyle ticaretin her alanında yer alan Volkswagen Ticari Araç’ın, yolcu taşımacılığında en önemli modellerinden biri olan Crafter’ın Servis ve Okul versiyonları, üst düzey güvenlik ve konfor donanımlarıyla sınıfında fark yaratıyor.  Volkswagen Crafter Servis ve Okul modelleri, yüksek performanslı ve yakıt tasarruflu motorunun yanı sıra, uzun süreli yolculuklarda maksimum konfor sağlayan koltukları, yükseklik ayarlı emniyet kemerleri ve en son teknoloji güvenlik sistemleriyle dikkat çekiyor.

Crafter Servis 1.900.000 TL, Crafter Okul ise 1.970.000 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatlarıyla satışa sunuluyor. Her iki versiyonda 16+1 ve 19+1 koltuk seçeneği bulunuyor.

Sınıfında tek: 8 ileri otomatik vites seçeneği

Sınıfında yalnızca Volkswagen Crafter tarafından sunulan 8 ileri tam otomatik tork konvertörlü vites seçeneği, yumuşak ve sarsıntısız vites geçişleri ile hem yakıt tüketimini azaltıyor hem de hızlı ivmelenme sağlıyor.

Güçlü TDI motoru

Volkswagen Crafter için ticari hayatın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmış olan, dayanıklı ve uzun ömürlü motoru, yüksek performansı, düşük yakıt tüketimi ve yüksek çekiş gücü ile öne çıkıyor. 2.0 TDI çift turbolu dizel motor, 163 PS güç ve 410 Nm tork üretiyor.

Düşük kullanım maliyetleri

Volkswagen Crafter, yüksek 2.el değeri, düşük yakıt tüketimi ve düşük bakım maliyetleri ile bu segmentin kullanıcıları için ekonomik bir ticari araç olma özelliğini taşıyor.

Son teknoloji sürücü destek sistemleri

Volkswagen Crafter’da birçok güvenlik sistemi standart olarak sunuluyor. İkincil Çarpışma Önleme Asistanı, Rüzgar Savrulma Önleme Asistanı, Yorgunluk Tespit Sistemi, Şerit Takip Asistanı, Uzun Far Asistanı, Hız Limitleme Özellikli Hız Sabitleyici, Şerit Takip Uyarı Asistanı ve Şehir İçi Acil Fren Desteği gibi sürüş destek sistemleriyle üst düzey güvenlik sunuyor.

Üst düzey konfor

Volkswagen Crafter’in özel ısıtma sistemi ve fanları sayesinde, yolcu bölümünde daha hızlı ve etkin bir iklimlendirme sağlanıyor. Tüm yolcu koltuklarında yer alan USB girişleri telefon, tablet gibi ürünlerin şarj edilmesinde kolaylık sağlıyor. Yolcu bölümünde 2 kademeli beyaz, tek kademeli mavi ışık veren LED aydınlatma grubu iç ambiyansa şık bir hava katarken gece yolculuklarında konforu artırıyor.  Yolcular gibi sürücülerin de konforlu bir şekilde yolculuk yapması için tasarlanan Volkswagen Crafter’da AGR Sertifikalı ErgoComfort sürücü koltuğu, sırt, bel, baldır desteği gibi birçok konforlu kullanım özelliği sunarken, 14 farklı yöne ayarlanabiliyor ve sürücü ağırlığına göre ayarlanabilen süspansiyonu ile sürücüler için yolculukları daha rahat hale getiriyor.

Okul mevzuatına uygun donanım özellikleri

Crafter Okul araçları, mevzuatta bulunan tüm güvenlik özelliklerine sahip olarak üretiliyor. Aracın içerisinde kayıt alabilen 3 adet IP Kamera araçta yer alırken, yolcu koltuk sensörleri ve koltuk uyarı sistemi ise koltukta yolcu olup olmadığını sürücüye ekran vasıtasıyla bildirerek güvenliği daha üst seviyeye taşıyor. Crafter Okul modellerinde standart olarak sunulan otomatik yükseklik ayarlı 3 noktadan gergili emniyet kemerleri yolcunun omuz yüksekliğine göre ayarlanabiliyor ve özellikle çocukların çok daha güvenli bir şekilde seyahat etmesini sağlıyor. Özel tasarlanmış otomatik kapı, hem sürücü tarafından hem de uzaktan kumandayla kontrol edilebiliyor. Sıkışmaya karşı çift güvenlik sistemli kapı, acil durumlarda içeriden ve dışarıdan açılabiliyor.

Etiketler :