Volvo Trucks 2020’de de büyümeye devam etti

Volvo Trucks 2020’de de büyümeye devam etti

Temsa İş Makinaları’nın distribütörlüğünü üstlendiği Volvo Trucks, 2020 yılında yüzde 152 büyüyen çekici pazarında yüzde 7.4’lük pazar payına ulaştı.

2017 yılı itibarıyla Türkiye distribütörlüğünü Temsa İş Makinaları’nın yürüttüğü Volvo Trucks, 2020 yılı pandemi sürecini ve gelecek hedeflerini değerlendirdi. 2020 yılı Eylül ayında distribütörlük tarihinin en yüksek satış adedine ulaşan Volvo Trucks, bütçe hedefinin üzerinde bir performans sergiledi. 2020 Kasım kümüle toplam çekici pazarında, yüzde 152 büyüme ile yüzde 7,4 pazar payına ulaştı. Satış sonrası hizmetleriyle de fark yaratan Volvo Trucks, gelecek dönemde büyüme hedefleri doğrultusunda Pazar payını çift hanelere taşımayı hedefliyor.

"BU YIL 850 CİVARINDA SATIŞA ULAŞACAĞIZ”

Düzenlenen online basın toplantısında konuşan Volvo Trucks Kamyon Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Kıvanç Kızılkaya şunları söyledi: “Çift haneli pazar payına yükselmek için emin adımlarla ilerliyoruz. Çekici pazarı 2020 yılında yüzde 152’lik büyüme kaydetti. Biz de bu büyümede yüzde 7.4’lük pazar payına ulaşmayı başardık.

Satış ve satış sonrası hizmet ağını çoğaltıyoruz. 2020’de 12 noktada satış ve satış sonrası hizmet veriyoruz. 2021’de 2 tane daha noktada satış ve satış sonrası hizmet vermeyi hedefliyoruz. Müşterilerimizin çözüm ortağı olmak istiyoruz. Sadece satış firması değil, müşterimizin yüzde 100 çözüm ortağıyız. Volvo Finans ile birlikte müşterilerimize kredi ve satış sonrası anlamında çözümler sunuyoruz.

Volvo Trucks’ın tercih edilmesinde güvenlik, düşük işletme maliyeti, yakıt ve performans ve konfor önemli yer tutuyor.

Bu yıl pazarın 16 binlerde kapanmasını öngörüyoruz. Bu yıl 850 civarında bir satış adedine ulaşacağız. 2021’de 18 binlik pazarda yüzde yüzde 7’nin üstünde pazar bekliyoruz. 2020’de nakliyeciler filo büyütmekten ziyade filo yenilemeye gitti. Biz çift haneli pazar payı rakamına 2-3 yıl içinde ulaşmak birincil hedefimiz” dedi.

“MÜŞTERİLERİMİZLE BİRLİKTE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

2021’e yönelik umutlu olduklarını dile getiren Kamyon Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Kıvanç Kızılkaya basın toplantısında Volvo Trucks iş birliğiyle ilgili şunları aktardı: “İsveç’in güçlü markası Volvo Trucks ile 2017 yılında stratejik bir iş birliğine imza attık ve 3 yılı geride bıraktık. Biz sadece bir satış firması değil, aynı zamanda bir hizmet firması ve müşterilerimizin uzun soluklu çözüm ortağıyız. Onların ihtiyaçlarına uygun en doğru çözümü bulmak için daima onların yanındayız. Volvo Trucks ile bizi buluşturan ve bu 3 yılda bizi ileriye taşıyan ortak paydamız, daima müşteriye hizmet vizyonumuz oldu. Bu iş birliğinde bizim ana hedefimiz, pazar payımızı yukarıya çekmekti ve bunu başardık. Önümüzdeki dönemde satış ve satış sonrasında büyüme hedefimizi gerçekleştirerek; çift haneli pazar payına ulaşmayı istiyoruz. Bunun için nitelikli şekilde iş alanımızı, yetkili satıcı ve servislerimizi genişletiyor, sürekli ve sürdürülebilir eğitim ilkemizle hem müşterimize hem de teknik anlamda yetkili servis ağımıza büyümede destek oluyoruz. Amacımız, yeni açılan yetkili servis noktalarımız ile ülkenin dört bir yanındaki müşterilerimize hızlı çözüm sunmak, verimliliklerini artırmak ve işlerine değer katmak.”

“HER KOŞULDA MÜŞTERİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Pandemi sürecinde müşterilerinin daima yanında yer aldıklarının altını çizen Kızılkaya, müşterilerine verdikleri desteklerle ilgili olarak da şunları dile getirdi: “Her zaman belirttiğimiz gibi çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve ailelerimizin sağlığı bizim en önemli önceliğimiz. Bu süreçte, çalışanlarımızın, yetkili satıcı ve servislerimizin ve bununla paralel müşterilerimizin sağlığını ön planda tutacak tüm önlemleri aldık. Yetkili satıcı ve servilerimizde aldığımız önlemler sayesinde, daha sağlıklı çalışma ortamı ile hizmet vermeye başladık. Mavi Kontrat sayılarımızı artırarak randevu sistemi ile servislerimize araç kabullerini düzenleyerek müşterilerimizin sağlıklı hizmet almasını sağladık. Böylece sektörümüzün bel kemiği şoför arkadaşlarımızın servislerimizde geçirdiği süreyi kısaltarak, riski minimuma indirmeyi hedefledik. Bakımı ve onarımı tamamlanan araçlar dezenfekte edilerek, maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat eden teknisyenlerimiz tarafından teslim ediliyor. Bir yandan kendi sağlığımızı ve toplum sağlığını korumak, bir yandan da işimizin sürekliliğini sağlamak için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız.

Yol Yardım ve İletişim Hattı ile ücretsiz sürücü eğitimi gibi hizmetlerimizle de müşterimizi desteklemeye devam ediyoruz. Tüm bunların yanı sıra; Volvo Trucks Action Service hizmetimizle, uluslararası nakliye yapan araçların Avrupa sınırları içinde arıza yaşaması durumunda da yanındayız.”

“Uzun Yol Taşımacılığında Elektrikli Araçlar Önem Kazanıyor”

Sektörde sürdürülebilir geleceği sağlamak için Volvo Trucks’ın ürün gamında yer alan ağır hizmet tipi elektrikli kamyonların sayısını hızla artırmayı ve müşterilerine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirten Kızılkaya, Volvo Trucks elektrikli ürün gamıyla ilgili şunları dile getirdi: “Volvo Trucks, Ar-Ge ve inovasyona verdiği önemle çevreci nakliye çözümleri de sunuyor. Bu bağlamda, otonom ve elektrikli taşımacılığa yönelik kentsel ulaşıma uygun araçları bulunuyor. Volvo Trucks, önümüzdeki 10 yıl içerisinde zorlu koşullara ve uzun yol taşımacılığına yönelik, daha uzun menzile sahip elektrikli ve yakıt hücreli elektrikli kamyonları da satışa sunacak. Bu sürecin ikinci yarısında ise hidrojen yakıt hücreli elektrikli kamyonların satışına başlanması planlanıyor. 2040 yılına kadarsa, Volvo Trucks ürün yelpazesinin, fosil yakıt kullanmayan kamyonlardan oluşması hedefleniyor.”

Etiketler :