Volvo Trucks’ın Yeni Aero Serisi Türkiye’de

Volvo Trucks’ın Yeni Aero Serisi Türkiye’de

Volvo Trucks’ın Yeni Aero Serisi Türkiye’de

volvo-trucks.jpg

Volvo Trucks’ın Yeni Aero Serisinin Türkiye tanıtımı Beykoz Kundura’da gerçekleştirildi. Çok sayıda nakliyecinin katıldığı tanıtım organizasyonunda Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, Volvo Trucks Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindström, Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Genel Müdürü Eşref Zeka, Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. COO’su Kıvanç Kızılkaya birer konuşma yaptı.

"GEÇEN YIL PAZAR BİZİM İÇİN ÇOK İYİ GEÇTİ, VOLVO TRUCKS YENİ AERO, SEKTÖRDE FARK YARATACAK”

esref-zeka.jpg

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Genel Müdürü Eşref Zeka, Marubeni olarak Volvo Trucks ile işbirliklerinin başlamasından bu yana Türkiye pazarında çok önemli yol kat ettiklerini söyledi. Özellikle geçen yıl 16 ton ve üzeri Türkiye ağır vasıta pazarında Volvo Trucks’ı lider konuma yükselttiklerini belirten Eşref Zeka, ayrıca son 20 yılın en yüksek pazar payına ulaştıklarını sözlerine ekledi. Geçen yıl elektrikli kamyonu pazara sunduklarını ve çok önemli filo teslimatına imza attıklarını kaydeden Zeka, 2023 yılının kendileri açısından başarılı geçtiğini vurguladı.

Yeni Aero Serisinin Türkiye tanıtımının gerçekleştirdikleri bugünün kendileri için çok önemli bir gün olduğunu vurgulayan Zeka, Yeni Aero Serisinin özellikle yakıt verimliliği ile öne çıktığını kaydetti. Zeka, yakıt verimliliği dışında güvenlik, çok daha çevreci olması ve konforu ile Yeni Aero’nun sektörde çok ciddi bir fark yaratacağını sözlerine ekledi.

roger-alm.jpg

“47 ÜLKEDE ELEKTRİKLİ KAMYONLARIMIZ VAR, HİDROJEN YAKITLI KAMYONLARLA İLGİLİ DE ÇALIŞMALARIMIZ VAR”

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm ise yaptığı konuşmada Volvo Trucks’ın Kuzey Amerika ve Avrupa pazarındaki konumunda bahsetti. Türkiye tanıtımını yaptıkları Yeni Aero’nun kullanıcılarına yüzde 5’e varan yakıt verimliliği sunduğunu söyleyen Roger Alm, ayrıca daha fazla verimlilik, daha fazla konfor sunduklarını belirtti. Sürdürülebilirliğin Volvo Trucks açısından önemine dikkat çeken Roger Alm, karbon emisyonu konusunda marka olarak kendilerine çok önemli hedefler koyduklarını vurguladı. 2030 yılında sattıkları araçlarının yüzde 50’sinin fosilsiz yakıt tüketen araçlardan oluşacağını anlatan Alm, konuşmasında elektrikli kamyonların önemine vurgu yaptı. Volvo Trucks olarak bugün 8 tane elektrikli kamyon modellerinin bulunduğunu belirten Alm, an itibarıyla 47 ülkede elektrikli kamyonlarının faaliyet gösterdiğini anlattı. Alm, konuşmasını bitirirken Volvo Trucks’ın hidrojen yakıtlı kamyonlarla ilgili de çalışmalarının olduğunu hatırlattı.

per-erik-lindstrom.jpg

VOLVO TRUCKS İÇİN TÜRKİYE PAZARININ ÖNEMİ

Volvo Trucks Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindström da konuşmasında Türkiye pazarının Volvo Trucks için öneminden söz etti. Volvo Trucks için Avrupa dışındaki en önemli pazarın Türkiye olduğunu vurgulayan Per-Erik Lindström, Yeni Aero serisinin iç ve dış tasarımında yapılanları ve araçtaki teknolojik yenilikleri anlattı. Per-Erik Lindström, konuşmasında ayrıca Yeni Aero’nun yakıt verimliliği, şoföre sunduğu konforlu alandan bahsetti.

kivanc-kizilkaya.jpg

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. COO’su Kıvanç Kızılkaya ise konuşmasının başında geçtiğimiz yıl Volvo Trucks’ın Türkiye pazarında gösterdiği başarıyı anlattı.“Geçtiğimiz yıl Volvo Trucks olarak yüzde 69,34’lik bir büyüme yakaladık. Pazar payımızı da 7,4 seviyesine yükselttik” diyen Kıvanç Kızılkaya, tanıtımını yaptıkları Yeni Aero’nun yüzde 5’e varan yakıt verimliliği sunduğunu ve Temmuz ayı itibarıyla Türkiye satışlarının başlayacağını söyledi.

volvo-trucks-001.jpg

YENİ VOLVO FH AERO HAKKINDA…

Volvo FH Aero, aerodinamik yapısı sayesinde yakıt tüketimini ve karbon emisyonunu yüzde 5 oranında düşürüyor. Kabininin ön kısmı, normal Volvo FH'a kıyasla 24 santimetre uzatılan Yeni Aero’nun FH Aero, FH Aero Electric, FH Aero gazla çalışan ve FH16 Aero olmak üzere dört versiyon halinde adım adım pazarlara sunulacağı belirtildi. Ambleminin yeri değiştirilen FH Aero’nun en önemli özelliklerinden biri de aynaların yerine kullanılan kamera sistemi. Gece dahil her zaman sürücüye en net görüntüyü sunabilme özelliğine sahip olan FH Aero’nun kamera sistemi gerçek anlamda sürüş kolaylığı ve güvenliği sunuyor.

Yeni Aero kamyon modelleri, 2024-2025 yılları arasında FH Aero, FH Aero Electric, FH Aero gazla çalışan ve FH16 Aero olmak üzere dört versiyon halinde adım adım pazarlara sunulacak.

Volvo FH Aero kabininin ön kısmı, normal Volvo FH'a kıyasla 24 santimetre uzatıldı. Bu genişletme, daha aerodinamik bir kamyon kabini yaratılmasında etkili oldu. Daha iyi aerodinamik yalnızca daha düşük yakıt tüketimi sağlamıyor aynı zamanda rüzgarlı koşullarda daha iyi sürüş imkanı sağlıyor.

Volvo Trucks FH Aero'nun yeni ve gelişmiş Kamera Monitör Sistemi, hem aerodinamiğe hem de güvenliğe büyük katkı sağlıyor. 

Volvo FH16 Aero'nun genişletilmiş kabini, daha yüksek enerji verimliliği ve yakıt tasarrufu sağlayan aerodinamik bir tasarıma olanak öne çıkıyor. Kamera Monitör Sistemi yan aynaların yerini alarak görüş alanınızı açıyor ve arka görüş gece görüşü özelliği ile görüş alanınızı genişletiyor. Tüm bunlar aerodinamik sürtünmeyi azaltırken verimliliği artırıyor.

Volvo FH16 Aero’da D17, 780 BG'ye kadar güç ve yüksek tork ile şimdiye kadar bir Volvo Trucks’a konulan en güçlü motor bulunuyor.

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

-Sürüşü optimize etmek ve hız sabitleyici modunda daha fazla sürüş süresi sağlamak için bulut tabanlı bir topoğrafik harita kullanarak enerji ve karbon emisyonlarından tasarruf sağlayacak şekilde geliştirilen Volvo'nun I-See teknolojisi, hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de daha rahat bir sürüş sağlıyor.

-Volvo’nun patentli sürtünmesiz fren diskleriyle güncellenen frenler, enerji tüketimini ve emisyonları azaltırken frenleme kapasitesini artırıyor.

-Bireysel ihtiyaçlara göre kişiselleştirilebilen, yükseltilmiş kullanıcı dostu bilgi-eğlence sistemi.

-Altı adet birinci sınıf yüksek kaliteli hoparlör, yeni bir güç amplifikatörü ve ses deneyimine muazzam bir güç katan bir subwoofer ile sunulan geliştirilmiş ses sistemi.

-Araca özgü ihtiyaçlara uyarlanmış iyileştirilmiş haritalara sahip yeni bir yerleşik navigasyon sistemi ve malların verimli bir şekilde teslim edilmesini sağlayan otomatik harita güncellemeleri sunuluyor.

-İç mekan güncellemeleri ayrıca entegre bir mikrodalga fırın ve USB-C elektrik prizlerini de içeriyor.

Etiketler :