Yeni İstanbul Halk Otobüsleri A.Ş.’ye 10 adet Conecto Solo teslim edildi

Yeni İstanbul Halk Otobüsleri A.Ş.’ye 10 adet Conecto Solo teslim edildi

Özel Halk Otobüsü hatlarında kullanılacak 10 adet yeni Mercedes-Benz Conecto Solo’da ayrıca, Covid-19 salgınına karşı yeni antiviral etkili yüksek performanslı aktif klima yazılımı ve aktif filtreler de kullanılarak hijyen seviyesi artırılıyor.

Yeni İstanbul Halk Otobüsleri A.Ş., Özel Halk Otobüsü hatlarında kullanılmak üzere 10 adet 2021 model Mercedes-Benz Conecto Solo aracı, Mercedes-Benz Türk Genel Müdürlük’te düzenlenen törenle teslim aldı. Farklı bireysel halk otobüsü müşterilerinin kullanımıyla İstanbullular’a hizmet verecek olan Mercedes-Benz Conecto Solo’lar; şehir içi otobüs sektöründe Türkiye’de ilk defa sunulan çarpışma önleyici fren asistanı ve dönüş yardımcısı gibi güvenlik donanımlarıyla fark yaratıyor. Dünyanın en modern otobüs fabrikalarından olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen Mercedes-Benz Conecto Solo, tam alçak tabanlı yapısıyla geniş bir iç mekâna sahipken; ekonomik ve çevreci E6 motoruyla benzersiz yakıt ekonomisi sağlayan reküperasyon (geri kazanım) modülünü de barındırıyor. Sadece yeni Conecto otobüslerinde bulunan bu modül sayesinde otobüsün depoladığı enerji, ilave yakıt tasarrufu olarak geri dönüyor. Yangın ikaz ve söndürme sistemi, engelli rampası, otomatik klima sistemi gibi pek çok aksesuarla donatılan Mercedes-Benz Conecto Solo, yüksek güvenlik ve konfor standartlarını bir üst basamağa taşıyor.

16 Haziran günü gerçekleştirilen teslimatta; Yeni İstanbul Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Beşir ve yönetim kurulu üyeleri araçlarını, Mercedes-Benz Türk Şehir İçi Otobüs ve Kamu Satış Grup Müdürü Orhan Çavuş, Otobüs Müşteri Hizmetleri Grup Müdürü Özgür Taşgın ve Kamu Satış Koordinatörü Can Okumuş’tan teslim aldı.

Mercedes-Benz Türk Şehir İçi Otobüs ve Kamu Satış Grup Müdürü Orhan Çavuş, törende yaptığı konuşmada, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılında açtığı yeni otobüs alım ihalesini kazanarak büyük bir ivme yaşadığımız şehir içi otobüs satışlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Dünyanın en modern otobüs fabrikalarından biri olan Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen Conecto Solo araçlarımızın ileri güvenlik teknolojileri sayesinde İstanbullular, trafikte güvenle seyahat edecekler. Conecto Solo’nun geniş yolcu kapasitesi sayesinde İstanbul halkı, sosyal mesafelerini koruyarak gönül rahatlığıyla ulaşımlarını sağlayacak. Yeni otobüslerde ayrıca, Covid-19 salgınına karşı yeni antiviral etkili yüksek performanslı aktif klima yazılımı ve aktif filtreler de kullanılarak hijyen seviyesi artırılıyor. Düşük yakıt tüketiminin sağladığı uygun işletim maliyetleri ve yüksek üretim kalitesiyle Conecto Solo modelimizin Yeni İstanbul Halk Otobüsleri A.Ş.’ye uzun yıllar boyunca hizmet edeceğinden eminiz. İstanbul halkının ulaşım ihtiyaçlarında Conecto Solo otobüslerimizi tercih ederek konfor ve güvenliği önceliklendiren Yeni İstanbul Halk Otobüsleri A.Ş.’ye teşekkür ediyoruz. İstanbul halkının sağlıklı günlerde araçlarımızla seyahat etmelerini temenni ediyoruz.” dedi.

Yeni İstanbul Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Başkanı Yalçın Beşir ise; “Şirket olarak otobüs tercihimizde; dayanıklılığa, konfora, güvenliğe ve işletim maliyetlerine dikkat ediyoruz. Mercedes-Benz markası, Türkiye’de sadece Conecto araçlarda standart olarak sunulan yeni güvenlik donanımlarıyla hem yolcuları hem de işletmecileri düşünüyor. Euro 6 motoruyla çevre dostu olması ve yakıt ekonomisi, Conecto’yu tercih etmemizde büyük rol oynadı. Mercedes-Benz Türk; rekabetçi fiyatları,  cazip finans koşulları, stoktan araç teslimi ile halk otobüsü esnafının yanında olduğunu kanıtlıyor. Otobüs esnafının tüm ihtiyaçlarına çözümler üreten Mercedes-Benz Türk, her zaman olduğu gibi bugün de yanımızda olduğunu hissettiriyor. Bu teslimatın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm Mercedes-Benz Türk yetkililerine teşekkürlerimi sunarken; yeni otobüslerimizin İstanbul halkına hayırlı olmasını, bu otobüslerle güzel ve sağlıklı günlerde seyahat etmelerini diliyorum.” dedi.