Tırsan, IAA'da yenilikçi ürünü ile ödüle koşuyor!

Tırsan, IAA'da yenilikçi ürünü ile ödüle koşuyor!

Tırsan Treyler, dünyanın en büyük ticari araç fuarı IAA Fuarı kapsamında Trailer Innovation 2017 yarışmasına katılıyor. Her iki yılda bir Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük ticari araç fuarı olan IAA Ticari Araç Fuarı’nda, Ar-Ge merkezinin geliştirdiği en yeni teknolojilerini sergileyecek olan Tırsan, ayrıca Alman Ticari Araç Üreticileri Birliği (VDA) işbirliği ile dünyanın önde gelen 12 ticari araç dergisi tarafından düzenlenen...

Tırsan Treyler, dünyanın en büyük ticari araç fuarı IAA Fuarı kapsamında Trailer Innovation 2017 yarışmasına katılıyor. Her iki yılda bir Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük ticari araç fuarı olan IAA Ticari Araç Fuarı’nda, Ar-Ge merkezinin geliştirdiği en yeni teknolojilerini sergileyecek olan Tırsan, ayrıca Alman Ticari Araç Üreticileri Birliği (VDA) işbirliği ile dünyanın önde gelen 12 ticari araç dergisi tarafından düzenlenen Trailer Innovation 2017 ödüllerinde üçüncü kez yarışıyor olacak.

Trailer Innovation 2017 ödüllerinde kullanıcıya sunduğu yenilikler ile güvenlik kategorisinde yarışan Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitum Tankeri, 6 metre uzaktan elektronik dolum ve boşaltım sağlayan uzaktan kumandalı kontrol sistemi sayesinde hem kullanıcı hem de saha ve donanım güvenliğini en üst seviyeye çıkarıyor.

Kullanıcının doldurma/boşaltma operasyonunu güvenli bölgeden idare etmesini sağlayan elektronik otomasyon sistemi, sadece kullanıcıyı güvenli bir konumda ve mesafede tutmakla kalmıyor, valfların doğru sırayla açılıp kapanmasını sağlayarak olası kazaların önüne geçiyor.

Bunun yanı sıra, boşaltım hattı üzerindeki bağlantı noktasındaki koruyucu kapak aynı zamanda bir damlama kabı olarak işlev görecek şekilde tasarlandı. Bu kapak açıldığında uyarı lambaları kullanıcının dikkatini çekerken, Güvenli Başlatma Sistemi aracın frenlerini kilitleyerek treylerin hareket etmesini engelleyerek güvenliği artırıyor.

Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri’nin yenilikleri arasında tanker içerisindeki sıcaklık değişimlerinin dökümünü tutan Termal Veri Kaydedici, lastik kontrol sistemi ve balata aşınma göstergesinin yanı sıra ek özellikler de yer alıyor.

Tırsan, dünyanın likit madde taşımacılığındaki lider isimlerinden Hoyer’in, Almanya’da bitüm taşımacılığında uzmanlaşmış kuruluşu Hoyer Bitumen-Logistik GmbH ile birlikte geliştirilen Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitum Tankeri ile Avrupa’da tehlikeli madde taşımacılığında ADR mevzuatı ve işçi güvenliği uygulamalarını ileri taşıyacak yeni bir güvenlik anlayışı sunuyor. 

Etiketler :