45 bin TIR şoförünü uçurmak için işbirliği yaptılar

45 bin TIR şoförünü uçurmak için işbirliği yaptılar

U.N. Ro-Ro İşletmeleri A.Ş, Ro-Ro gemileri ile taşıdığı TIR şoförlerine daha kolay ulaşım sağlanması için Türk Hava Yolları ile bir anlaşma yaptı. Anlaşma kapsamında ilk yılda 45 bin TIR şoförü limanlara Türk Hava Yolları ile uçacak.

U.N. Ro-Ro’nun Türkiye’nin lider havayolu şirketi Türk Hava Yolları ile yaptığı işbirliği sonucunda, uçuşlarda operasyonel esneklik sağlanacak, uçuş saatleri şoförlere daha uzun süre dinlenebilme imkanı verecek. Anlaşma kapsamında U.N. Ro-Ro ve Türk Hava Yolları arasında 2015 yılında Marsilya uçuşlarında başlayan mevcut işbirliği, 2018 yılına kadar uzatıldı. Bu hatta 3 yıl için toplam 50 bin yolcu hedefleniyor. İşbirliğinin kapsamı genişletilerek, Trieste’ye giden İtalya Ro-Ro hatlarına servis vermek için Venedik ve Ljubljana uçuşları da 3 yıl süreli olarak toplam 100 bin yolcuyu taşıyacak şekilde planlandı. U.N. Ro-Ro’nun toplam 150 bin müşterisi Türk Hava Yolları ile uçacak.

SEDAT GÜMÜŞOĞLU: “THY’NİN MARSİLYA’YA UÇUŞLARININ BULUNMASI TERCİHİMİZDE ÖNEMLİ OLDU”

U.N. Ro-Ro CEO’su Sedat Gümüşoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Taşıdığımız TIR'ların sürücülerinin konforlu ulaşımı adına Türk Hava Yolları ile gerçekleştirdiğimiz anlaşmadan dolayı çok mutluyuz. Özellikle Fransa’ya sefer sayısının çok fazla olması, operasyonel esneklikler ve Marsilya’ya uçuşlarının bulunması Türk Hava Yolları’nın ilk aşamada tarafımızca tercih edilmesinde önemli oldu. Artan yolcu sayılarımız ile müşterilerimizin Venedik havalimanı taleplerini dikkate aldık. Mersin-Trieste Ro-Ro hattımızın Anadolu’daki müşterilerine ise bağlantılı seferler ile Adana, Kayseri ve Gaziantep uçuşlarını da Türk Hava Yolları ile gerçekleştiriyor olacağız” diye konuştu.

MERVE DOĞRU: “U.N. RO-RO’NUN SEKTÖRDEKİ ROLÜ VE KURUMSAL NİTELİĞİ  BU ANLAŞMANIN GERÇEKLEŞMESİNDE EN ÖNEMLİ FAKTÖR OLDU”

Türk Hava Yolları  Kurumsal Satış ve Pazarlama Müdürü Merve Doğru ise, “Türk Hava Yolları sefer yaptığı 113 ülke, 236 yurtdışı noktayla Dünya’nın en fazla ülkesine aynı zamanda en fazla dış hat noktasına uçan hava yolu şirketi konumuna ulaştı. Türkiye’de  sefer yaptığımız 49 noktayla Türkiye’nin de en fazla noktasına uçan hava yolu şirketiyiz. Gerçekleştirdiği istikrarlı büyüme ve güçlü uçuş ağı dışında son 5 yıldır üst üste “Avrupa’nın en iyi hava yolu şirketi” seçilen Türk Hava Yolları sektöründeki lider konumunu güçlendirmeye devam ediyor. U.N. Ro-Ro’nun sektördeki rolü ve kurumsal niteliği  bu anlaşmanın gerçekleşmesinde en önemli faktör oldu. Bu işbirliği aynı zamanda Türk Hava Yolları’nın kurumsal müşterilerinin talepleri doğrultusunda gerçekleştirdiği dinamik operasyon gücünü de sergilemiş oldu” dedi. 

Etiketler :