Site sol MAN (411)_PETROL OFİSİ  395/411
DAF 366
Renault Trucks (671)
Mercedes12_TIRSAN34_146

Prometeon Türkiye, iş ortakları ile Antalya’da buluştu

Prometeon Türkiye, iş ortakları ile Antalya’da buluştu

Prometeon’un dünyadaki 4 ana bölgesinden birinin merkezi olarak, 75 ülkenin yönetim üssü rolünü üstlenen Prometeon Türkiye, 2019’a yurt çapındaki iş ortakları ve satış ekipleri ile buluşarak hızlı bir başlangıç yaptı. Ekonomist Emre Alkin’in de konuk konuşmacı olarak katıldığı toplantıda 2018 yılının değerlendirmesi yapılırken 2019 hedef ve planları paylaşıldı.  

Prometeon Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO’su Alp Günvaran, Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak ve Pazarlama Müdürü Ali Yılmaz’ın ev sahipliğinde 16-17 Ocak tarihlerinde Antalya’da gerçekleşen etkinlikte Prometeon’un yeni ürünleri, yenilikçi filo yaklaşımları, iş modelleri, “ProTruck” kapsamında sunduğu filo çözümleri, pazarlama programları ve büyüme stratejileri hakkında önemli bilgiler aktarıldı.  

Alp Günvaran: “2019 yılını güçlenerek geride bırakacağız”

“BİRİZ” teması ile düzenlenen toplantıda Prometeon Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO’su Alp Günvaran 2018 yılında gerçekleştirilen başarılı çalışmalarda verdikleri destekten dolayı iş ortaklarına teşekkür ederek 2019 yılına ilişkin şunları paylaştı; “60 yıla yakın bir geçmiş ve köklü mirasımızın ışığında, Türkiye’deki ilk lastik üretim tesisi olarak, faaliyetlerimizi ve yatırımlarımızı hız kesmeden, tüm gücümüzle sürdürüyoruz. Türkiye’deki planlarımızı uzun vadeli bir bakış açısıyla gerçekleştirdiğimiz için 2019 yılını güçlenerek geride bırakacağımızı öngörüyoruz. Bunun için çok kuvvetli bir ekibe ve iki önemli güce sahibiz. Premium marka Pirelli endüstriyel ve ticari lastiklerin üreticisi ve satıcısı olarak sadece ürünlerimizle değil aynı zamanda hizmetlerimizle de müşterilerimize değer yaratıyoruz. Bugün filoların maliyetlerine baktığımızda ilk sırada yakıtın, ikinci sırada lastiğin yer aldığını görüyoruz. ProTruck çözüm ailemiz ile müşterilerimizin operasyonel maliyetlerini minimize edecek, mevcut işlerini en verimli şekilde sürdürmelerine imkan tanıyacak ve tasarruf sağlayacak bir değer sunuyoruz. Bu da Prometeon olarak bizim sürdürülebilir büyümemize katkı sağlıyor.”

Günvaran sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yıl beni en çok heyecanlandıran bir diğer önemli gelişme; Prometeon Lastik Grubu’nun Türkiye’ye olan inancının ve güveninin göstergesi olarak, İzmit fabrikamıza gerçekleştirdiği 115 milyon dolarlık yatırımdır. Yatırımımız sayesinde 2020 yılına dek üretimimizi u oranında artıracak, yeni istihdam yaratacak ve ihracatımızı 2 katına çıkaracağız. Bu yatırımın ülkemize gelmesinde sizlerin de çok değerli katkıları var. Yatırım ile beraber artan üretim kapasitemiz; sürdürülebilir büyüme, pazar payı ve karlılık odağımızda bize güç katacak.”  

Yeni ürünler lanse edildi  

Toplantıda gerçekleştirilen sunumlarda rakamlarla pazarın mevcut durumu ve beklentilerin yanı sıra Prometeon’un yeni ürünleri, ürün geliştirmeleri ve “ProTruck” çözümleri hakkında bilgiler paylaşıldı. 

Bölgesel segmentte kilometre performansı, yakıt tasarrufu ve 4 mevsim kullanımda pazarın öncüsü olma niteliğine sahip iki yeni serinin müjdesi verildi. Pazarın büyüyen ve çok önemli ölçülerinden olan 315/70 ölçüsünde iki yeni seriden ilki Formula markasıyla Formula Steer ve Formula Drive ürünleri oldu. İkinci seri ise Pirelli ticari markasıyla Türkiye koşullarına özel olarak geliştirilen “FR:01 II +” ve “TR:01 II +” olarak açıklandı. 

Ayrıca inşaat segmentinde ikinci serileri geliştirilen; ön ve çekerde “Pirelli FG:01 II” ve “TG:01 II”, treylerde “Pirelli AP05 II” lastikleri hakkında bilgiler paylaşıldı ve etkinlikte ilk kez sergilendi. 

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık