UND, “SÜRÜCÜ İSTİHDAM KILAVUZU” HAZIRLADI!

UND, “SÜRÜCÜ İSTİHDAM KILAVUZU” HAZIRLADI!

UND, “SÜRÜCÜ İSTİHDAM KILAVUZU” HAZIRLADI!

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) üyesi birçok firmanın avukatları ve insan kaynakları yöneticileri tarafından sektör barışına hizmet edebilmek ve sürücü istihdamı konusunda yasal gereklilikleri karşılayabilmek ve sektördeki taşıma hukuku alanına giren konulara çözüm bulunabilmek amacıyla kurulan UND Taşıma Hukuku Çalışma Grubu,  Sürücü İstihdam Kılavuzu hazırladı.

“SÜRÜCÜNÜN ÖZLÜK DOSYASI NASIL OLMALIDIR?”

“Sürücünün özlük dosyası nasıl olmalıdır?” sorusuna dair tüm bilgi ve dokümanı kapsayacak nitelikte bir belge olan  Sürücü İstihdam Kılavuzu sürücü iş sözleşmesinden, iş güvenliği ve sağlığı talimatına kadar birçok önemli konuyu kapsıyor. Sürücülerin hakları kadar işverenin de haklarını koruyan bir protokol olma özelliğini taşıyan Sürücü İstihdam Kılavuzu sektörde faaliyet gösteren taşımacıların sürücü istihdamı konusunda yasal gereklilikleri karşılayabilmesi amacıyla tasarlandı.

ÇALIŞMA BARIŞINA KATKI SAĞLAMAK İÇİN

Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında UND İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener şu açıklamayı yaptı: Sektörümüzdeki çalışma barışına zarar veren her türlü hukuki girişim kişisel menfaatlerden öteye gitmemekte aksine hem sektörümüz paydaşlarını hem de ülkemiz hedeflerini sekteye uğruyor. Sürücü İstihdam Kılavuzu, sektörümüzdeki çalışma barışına katkı sağlanabilmesi, faaliyet gösteren taşımacılarımızın sürücü istihdamı konusunda yasal gereklilikleri karşılayabilmesi amacıyla Derneğimiz Taşıma Hukuku Çalışma Grubu tarafından hazırlandı” dedi.

LOJİSTİKÇİLERDEN BÜYÜK DESTEK

“Mevzuat kapsamında taşımacılarımızı yönlendirebilmek amacıyla hazırlanan ve çalışma barışına büyük katkı sağlayacak Sürücü İstihdam Kılavuzunu üyelerimiz ile paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz” diyen Fatih Şener, kılavuzun taşımacılık sektörüne olan katkısını dile getirdi ve UND Taşıma Hukuku Çalışma Grubuna ve çalışmalarına katkıda bulunan Omsan Lojistik, Alışan, Horoz Lojistik, Hilal Trans, Ekol lojistik, Servicexpress, Baynak, Barsan Lojistik, GAT Lojistik, Türker Nakliyat, Mars Logistics. , Netlog Lojistik, Grupaj Servis, Transer, Sertrans,  TLS Lojistik, Enco, Ulusoy Lojistik, Turksped, Eyüp Nakliyat, Balnak, Borusan Lojistik, Best Nakliyat, Ege Hukuk, Borbay Hukuk, NDD HUKUK, Aral Hukuk, Arıkan Hukuk, Bayram & Bayram Hukuk Bürosu, İstanbul Barosu’na ve desteklerini esirgemeyen diğer tüm UND üyesi firmalara teşekkürlerini iletti.

Etiketler :