İşte Netlog Lojistik Grubu’nun 2015 hedefleri…

İşte Netlog Lojistik Grubu’nun 2015 hedefleri…

Netlog Lojistik Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak, şirketin web sitesinden yayınladığı bir mesajda 2015 yılıyla ilgili hedeflerini açıkladı

Netlog Lojistik Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak, şirketin web sitesinden yayınladığı bir mesajda 2015 yılıyla ilgili hedeflerini açıkladı. 2014’ün hem Türkiye için hem de dünya için zor bir yıl olduğu belirtilen açıklamada, 2015’in Netlog için yurtdışında büyüme yılı olacağı belirtildi. Grubun dünya genelinde 6 bin çalışanı ile 10. yılında 1.3 milyar TL konsolide ciroyu aştığı kaydedildi.

LOCAL. REGIONAL.GLOBAL (YEREL.BÖLGESEL. GLOBAL)

2015 yılında Netlog Lojistik Grubu’nun Türkiye’nin yapılanmasına ek olarak, sınırları aşarak uluslararası bir lojistik firması olmak için yapılanma kararı aldığını belirten Netlog Lojistik Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak, “2014 yılında Hollanda’da TNT Fashion firmasının alınması bunun ilk tohumu olmuştur. Eski sloganımız olan ‘Türkiye’nin lider lojistik firması’ deyimini zaten 4 yıldır üst üste gerçekleştirdiğimiz için artık kendimize yeni bir slogan bulmamız gerekiyordu. Bunun yanısıra küresel rekabet ve artık rakiplerimizin yerelden çok birçok kıtada hizmet veren firmalar olması bizlerin de gelecekte var olabilmesi için bu kategoriye geçmesi gerektiğini söylüyordu. Kaldı ki bugün en büyük ve değerli müşterimiz dahi artık daha büyük kısmını Türkiye dışında yapar hale gelmiştir. Doğal olarak bizlerin de onları takip ederek bu coğrafyalarda aynı Türkiye’deki gibi bir sistem kurması şart olmuştu” diye açıklama yaptı.

ŞAHAP ÇAK: “2014 YILI HEM TÜRKİYE HEM DE DÜNYA İÇİN ZOR BİR YIL OLDU”

Şahap Çak, 2014 yılını değerlendirdiği açıklamasında 2015 yılına yönelik beklentilerini ise şöyle açıkladı: “2014 yılı hem Türkiye hem de dünya için zor bir yıl oldu. Bir yanımızda komşumuz Suriye’de yaşanan insanlık dramı, bunun ülkemiz ekonomik ve sosyal düzenine yansıması, diğer yandan da dünyada yaşanan ekonomik bazlı ABD, Rusya ve AB üçgeninde yaşanan soğuk savaş, birçok doğal afet ve kaza haberi… 2014 yılı maalesef insanoğlu için çok başarılı bir yıl olmadı. Ama tüm bunlara rağmen bizler elimizden geldiğince çevremize pozitif enerji vererek, yeni iş olanakları yaratarak katkıda bulunmaya çalışacağız.

10. YILINDA 1.3 MİLYAR TL KONSOLİDE CİROYU AŞTI

Netlog Lojistik Grubu olarak 2014 yılında başarılı bir yıl geçirdik. Grubumuz 2014 yılında hem mevcut müşteri ve işleriyle büyüdü hem de satın alma yoluyla gruba yeni bir şirket kazandırarak büyüdü. Ve 10. yaşına 1.3 milyar TL konsolide ciroyu aşarak girdi. Grubumuz 4 bini Türkiye’de bin 900’ü Holllanda/Belçika’da 15’i İngiltere, 8’i Dubai’de olmak üzere toplam 6 bin çalışanı ile uluslararası bir kurum haline geldi. Önümüzdeki yıllarda bu büyüme artarak devam edecektir.

POLARXP BU YIL YÜZDE 40 BÜYÜYECEK

Netlog Lojistik’in bir Türk markası olduğunu belirten Çak, grubun Türkiye’deki büyümesine ve yatırımlarına devam edeceğini ifade etti. Bu yıl da birçok yeni deponun açılacağını ve servislerin hayata geçeceğini kaydeden Çak, grubun soğuk zincir şirketi olan PolarXP’nin bu yıl yüzde 40 büyümesinin hedeflendiğini ve PolarXP için daha büyük bir depo açmak için plan yapıldığını belirtti.

INTERCOMBİ BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRECEK

NetKargo için de 2015’te ciddi bir büyüme öngördüklerini vurgulayan Çak, grubun uluslararası taşımacılık şirketi Intercombi’nin Avrupa hattında büyümesini sürdüreceğini ve Ortadoğu ve Orta Asya ülkelerine yatırım yapacağını açıkladı.

2015 NETLOG İÇİN YURTDIŞINDA BÜYÜME YILI OLACAK

2015’in Netlog için yurtdışında büyüme yılı olacağı belirtilen açıklamada Netlog Lojistik Grubu’nun ‘Yeni Pazarlar’ı ile ilgili şu bilgiler verildi:

DUBAİ: 1 Ocak 2015 itibarıyla Dubai’de Netlog General Warehousing LLC şirketi, Dubai JAFZA Serbest Bölgesi’nde 5 bin metrekarelik ilk deposunu hayata geçti. Netlog Dubai’de 2-3 yıl içinde 50 bin metrekare depo alanı olan ve Dubai üzerinden Ortadoğu ve Afrika’da 16 ülkeye bölgesel hub görevi görecek bir yapı oluşturulacak. 2015’in ikinci yarısında Netlog Dubai, Suudi Arabistan, Mısır, Umman ve Katar gibi ülkeler arasında özmal filosuyla kara taşımacılığına başlayacak.

SUUDİ ARABİSTAN: 2015’in ikinci yarısında Netlog Suudi Arabistan Dammam şehrinde 5 bin metrekarelik ilk deposuyla ülke pazarına hizmet vermeye başlayacak. 2. etapta Riyad, Jeddah depoları da hizmete açılarak Netlog, Suudi Arabistan’ın en büyük lojistik firmalarından biri olmak için çalışacak.

HOLLANDA: Netlog Lojistik Hollanda 2015’in ilk çeyreğinde hayata geçecek. Ortağı olunan Bleckmann firmasının 20 depolu altyapısı kullanılarak Belçika ve Hollanda’da genel ürün lojistiği hizmeti verilecek.

ÇİN: 2015 Ocak ve Şubat ayları içinde Netlog Global Forwarding Çin’de 5 ofis açacak. Çin’de kurulumla ilgili son aşamaya gelindiği belirtiliyor.

MISIR: Netlog’un Mısır’da yapılanma çalışmaları sürüyor. Netlog, 2015’in sonunda Mısır’da ilk müşterisiyle anlaşarak operasyona başlamayı amaçlıyor.

HİNDİSTAN: Hindistan merkezli bir grupla Netlog Lojistik Hindistan’ı kurmak üzere son aşamaya gelindiği belirtilen açıklamada, 2015 sonu, 2016 başında Netlog Lojistik Hindistan olarak operasyonlara başlanması hedefleniyor.

AMERİKA: Netlog Lojistik Amerika’nın kurulum aşamasında olduğu belirtilen açıklamada, New York, Los Angeles ve Houston’da yapılanmanın hedeflendiği ve 2016’da 16 şehirde forwarding hizmeti veren bir şirket haline gelineceği kaydediliyor.

Etiketler :