PACCAR Parts, Yeni Parça Dağıtım Merkezi'nin inşatına başladı

PACCAR Parts, Yeni Parça Dağıtım Merkezi'nin inşatına başladı

PACCAR Parts, Almanya'nın Bayern eyaletinin Massbach şehrinde son teknoloji ürünü yeni bir Parça Dağıtım Merkezi'nin (PDC) inşaatına başladı. 85 milyon Euro'luk bir yatırımın başlangıcını işaret eden resmi bir temel atma töreni düzenlendi. PACCAR Parts Europe Genel Müdürü Dick Leek, "Yeni PDC; Almanya'daki, İsviçre'deki ve Fransa'nın doğu kesimindeki DAF bayileri ve müşterileri için sektör lideri parça tedarikimizi daha da güçlendirmede önemli bir rol oynuyor" diyor.

Yeni 240.000 fit karelik (22.000 metrekarelik) tesis 54 dönümlük (22 hektar) bir alanda yer alacak ve 2024 yılında açılması bekleniyor. Bu işletme, gönderilerin ve acil durum siparişlerinin saatler içinde bayi ağına teslim edildiği birinci sınıf hizmet sağlamak üzere tasarlanmış. PDC, 80.000'den fazla farklı parçayı saklama kapasitesine sahip olacak.

Massbach PDC; sipariş yönetimini daha iyi yerine getirmek için ses yönlendirmeli malzeme işleme, en gelişmiş tarama ekipmanı ve otomatik paketleme sistemleri gibi en son teknolojileri ve yenilikleri kullanacak.

Binada güneş enerjisi kullanılacağı ve "yeşil çatı" konseptleri uygulanacağı için PACCAR'ın çevre konusundaki lider konumu daha pekişecek. Çevre dostu ısı pompalarının yıl boyunca bina sıcaklığını koruması planlanlanıyor. Sahaya elektrikli kamyon şarj tesisleri kurulacak ve malzeme taşıma ekipmanı filosunun tamamı elektrikli olacak, bu da sahada sıfır gaz emisyonu ve sessiz çalışma sağlayacak.

DAF Başkanı ve PACCAR Başkan Yardımcısı Harald Seidel, "Yeni ve son teknoloji PACCAR Parts Dağıtım Merkezi'ne yapılan bu yatırım, DAF'ın Avrupa'nın en büyük kamyon pazarı olan Almanya'daki pazar konumunu daha da güçlendirmesini destekleyecek" dedi ve ekledi: "DAF, Alman ağır hizmet tipi kamyon segmentinde lider ithalat markasıdır ve piyasaya sürdüğümüz olağanüstü yeni nesil ürünlerle daha da büyümeyi planlıyoruz. Uzun mesafe ve ağır yük taşımacılığı için yeni nesil XF, XG ve XG+, '2022 Yılının Uluslararası Kamyonu' ödülünü aldı ve dağıtım ve mesleki uygulamalara yönelik yeni DAF XD, 2023 yılında bu prestijli ödülün sahibi oldu."

PACCAR Parça Genel Müdürü ve PACCAR Başkan Yardımcısı Laura Bloch, "Massbach PDC'nin stratejik konumu, bayi erişimimizi genişletiyor ve satış sonrası parça dağıtımında birinci sınıf hizmet taahhüdümüzü pekiştiriyor. Müşterilerimize en yüksek ürün bulunabilirliğini, en iyi müşteri deneyimini ve sektörde benzersiz bir değer sunma konusundaki temel değerlerimizi sürdürmekten gurur duyuyoruz" dedi.