IVECO BUS sürdürülebilir mobilite çözümlerini BUSWORLD Türkiye 2024'te sergiliyor

IVECO BUS sürdürülebilir mobilite çözümlerini BUSWORLD Türkiye 2024'te sergiliyor

IVECO BUS sürdürülebilir mobilite çözümlerini BUSWORLD Türkiye 2024'te sergiliyor

iveco3.jpg

Iveco Group'un markası ve yolcu taşımacılığına yönelik yenilikçi çözümleriyle sürdürülebilir mobilite alanında küresel bir oyuncu olan IVECO BUS, 29-31 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen BUSWORLD Türkiye'ye katılıyor. 40'tan fazla ülkede faaliyet gösteren IVECO BUS, faaliyetlerini küresel ölçekte, özellikle Asya'da genişletiyor. Marka, şehir içi ve şehirlerarası otobüslerden turizm otobüslerine ve minibüslere kadar araçların yanı sıra uzman hizmetleri de içeren kişiye özel eksiksiz bir mobilite çözümü sunuyor. Sürdürülebilir mobiliteye ve düşük karbonlu bir Toplu Taşıma sisteminin geliştirilmesine son derece bağlı olan üretici, tüm faaliyetlerini, tam elektrikli kapasite de dahil alternatif çekiş teknolojileri seçenekleriyle ve hizmetleriyle çevreci taşımacılığa teşvik ediyor.

IVECO BUS üç önemli mobilite çözümü sergileniyor:

-CROSSWAY: Kısa mesafeli ve orta mesafeli yolcu taşımacılığı için yenilenebilir yakıtla uyumlu şehirlerarası otobüs.

-EVADYS: Bölgesel ve ulusal rota hizmetleri, havaalanı transferleri, organize seyahat turları ve geziler için tasarlanmış, yenilenebilir yakıtla uyumlu mükemmel bir iş ortağı.

IVECO BUS Türkiye'deki varlığını artırıyor

IVECO BUS hem komple araç hem de minibüs şasisi sağlayabilen bir marka olarak konumunu güçlendirmek için verimli ortaklıklar ve iş birlikleri sayesinde Türkiye pazarındaki hedeflerine ulaşıyor.

Marka, Balıkesir'e ve Muğla'ya sırasıyla 10 adet CROSSWAY teslimatı gerçekleştirmiş olup, markanın bölgedeki bayisi FSM Demirbaş Otomotiv'in desteği ile müşterilerine yakınlığı büyük önem taşımaktadır.

Türkiye'de her yıl yaklaşık 2.000 Daily şasi, yerel pazar beklentilerini tam olarak karşılayan minibüsler sunmak için uzman ve kalifiye üstyapı imalatçıları ortakları tarafından işlenmektedir.

Buna ek olarak, 2020 yılında Türkiye'de imzalanan bir endüstriyel anlaşma sayesinde IVECO BUS, CROSSWAY serisini yerel olarak üretmek ve sürekli büyümeyi desteklemek için üretim kapasitesini genişletti.

 

-E-WAY 12-m: tam elektrikli şehir içi otobüs. En iyi konforla eşleşen en yüksek performans için geniş menzil ve optimize edilmiş yolcu kapasitesi.

Ürünlere ek olarak, IVECO BUS standı elektro mobilite teknolojisine ve hizmet ekosistemine adanmış köşelere de ev sahipliği yapıyor:

-Enerji Mobilite Çözümleri, bu yenilikçi e-mobilite iş modeli, ulaşım operatörlerini sorunsuz bir enerji geçişi yoluyla destekleyerek, araçların ve ilgili kurulumların tasarımından uygulanmasına kadar özel olarak hazırlanmış anahtar teslimi bir çözüm sunar.

-Enerji tüketimini optimize etmek ve filo yönetimini desteklemek için tasarlanmış IVECO ON dijital ve bağlantılı hizmetler, 2023'te Brüksel'deki Busworld Europe'da "Busworld Dijital Ödülü"nü kazandı.

Stanttaki araçlar:

BUSWORLD'de sergilenen CROSSWAY, 12 metre uzunluğunda, Tector 7 EURO VI-e 320 hp (235 kW) motor ve ZF şanzıman ile donatılmıştır. İçeride, düzen 53 koltuk, 2 yatırılabilir koltuk, klima, 5,1 m3 bagaj + 3m3 baş üstü bölmesi içerir.

Standdaki EVADYS, 12,1metre uzunluğundadır ve Cursor 9 EURO VI-e 400 hp (294 kW) motorla donatılmıştır. Tam klima, yolcular için USB fişleri; 2 buzdolabı, 8,6 m3 bagaj alanı ve 1,6 m3 baş üstü bagaj alanı sunan 53 yolcuyu oturarak ağırlayabilir.

Sergilenen E-WAY, Combo CCS 2 ayrı şarj soketi kullanan 12 metrelik bir gece şarj versiyonudur. 140 kW'lık bir elektrikli çekiş motoru ve yüksek enerjili lityum-iyon NMC bataryalar (378 kWh) ile donatılmıştır. 3 kapı ve manuel bir rampa ile erişilebilen bu araçta konfor ve refah sunulmaktadır: ilave üçgen pencereler, tam klima, 24 oturan ve 49 ayakta yolcu ve tekerlekli sandalye alanı.

Etiketler :