Alstom Transport Bursa’da üretime başlıyor!

Alstom Transport Bursa’da üretime başlıyor!

Alstom Transport Bursa’da üretime başlıyor!

ÖZEL HABER - Alstom Transport, yüksek hızlı trenler için boji üretecek. Durmazlar ile ortaklaşa yapılacak üretim bu ay sonunda başlayacak. Konuyla ilgili olarak www.yesillojistikciler.com’a özel açıklama yapan Alstom Transport Türkiye Genel Müdürü Arda İnanç, “Durmazlar ile bu ay sonunda yüksek hızlı trenler için boji üretimi konusunda anlaşma sağladık. İlk üretimi bu ay sonunda ya da Nisan başında gerçekleştireceğiz” dedi.

İLK ETAPTA 7 MİLYON EURO YATIRIM YAPILACAK

Üretim için Durmazlar ile ortak bir şirket kurduklarını belirten Arda İnanç, yeni şirketin ortaklık yapısının dengeli olacağı belirtti. Üretimin Bursa’da yeni bir tesiste yapılacağını kaydeden İnanç, üretim için ilk etapta 7 milyon euro yatırım yapılacağını kaydetti. İnanç, yatırım miktarının zamanla artırılmasını da amaçladıklarını anlattı.

HIZLI TREN ÜRETİMİNE İLK ADIM

Durmazlar ile işbirliklerinin yeni olmadığının altını çizen İnanç, “Halihazırda Durmazlar, bizim İtalya’daki ve Polanya’daki yüksek hızlı trenler için üretim yapıyordu. Bu boji üretimi ile Türkiye’de komple tren seti üretimine yönelik ilk adımımızı atmış oluyoruz. Boji üretimi hızlı trenlerin en zor üretimi yapılan kompenetlerinden biridir” diye konuştu.

“ALSTOM BU ÜRETİM İLE YERLİ ÜRETİCİ ANTAJI ELDE EDİYOR”

Hem Durmazlar’ın yurtiçindeki satışları hem de Alstom Transport’un yurtdışına yönelik yapacağı satışlarla tesisin daha da genişletilmesini ve geliştirilmesini hedeflediklerini kaydeden İnanç, bu üretimle Alstom’un yerli üretici avantajı elde edeceğini belirtti. Türkiye’de şu anda hiçbir rakiplerinin hızlı tren kompenenti üretmediğini kaydeden İnanç, “Türkiye’de en düşük fiyat vereni avantajlı kılan Kamu İhale Kanunu’ndan dolayı Türkiye’de beklediğimiz satışları gerçekleştirdiğimiz söylenemez. Ancak Durmazlar ile yaptığımız bu işbirliği sayesinde İnşallah ilk büyük hızlı tren ihalesini kazanacağız” dedi.

Etiketler :