Lojistik ve taşımacılık sektörünün güvenliğini mühürlüyor!

Lojistik ve taşımacılık sektörünün güvenliğini mühürlüyor!

ÖZEL RÖPORTAJ - Yılda 250 milyon adet güvenlik mühürü üreten Gökerplast, başta taşımacılık ve lojistik sektörü olmak üzere birçok iş koluna 5 farklı katagoride 38 çeşit güvenlik mühürü tedarik ediyor. Zonguldak Çaycuma’daki fabrikasında ürettiği mühürlerin yüzde 80’inden fazlasını 60’dan fazla ülkeye ihraç eden Gökerplast, 2030’a kadar ihracat yaptığı ülke sayısını 75’e çıkarmayı hedefliyor.

gokerplast-guvenlik-muhuru-01.jpg

Güvenlik mühürleri üreticisi Gökerplast, 1988 yılında İstanbul-Ümraniye’de faaliyete başlıyor. Elektrik sayaçlarından kargo araçlarına, tren vagonlarından petrol tankerlerine, konteynerlerden para taşımasına kadar pek çok sayıda sektöre güvenlik mühürü üreten Gökerplast, 1999 yılında Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde açtığı fabrikada ürettiği güvenlik mühürlerini 60’dan fazla ülkeye bayileri kanalıyla ihraç ediyor. Ürünlerinin yüzde 85’ini ihraç eden Gökerplast, özgün ve yenilikçi ürünleri ile güvenlik mühürleri kullanılan her sektörde aktif rol oynamayı hedefliyor.

Yeşil Lojistikçiler olarak Gökerplast’ın ikinci nesil yöneticilerinden Genel Müdür Emre Göktuğ ve Satış ve Pazarlama Müdürü Ömer Göktuğ ile şirketin İstanbul’daki ofisinde bir araya geldik. Taşımacılık ve lojistik sektöründe çok önemli olan güvenlik mühürlerinin üretim süreçleri, kullanıldığı alanlar, sektörlere sağladığı faydalar ve Gökerplast’ın geleceğe yönelik hedefleri gibi konularda Gökerplast Satış ve Pazarlama Müdürü Ömer Göktuğ, Yeşil Lojistikçiler’e önemli açıklamalarda bulundu.

Üretimlerinin yüzde 85’ini dünyanın 60’dan fazla ülkesine ihraç ettiklerini söyleyen Gökerplast Satış ve Pazarlama Müdürü Ömer Göktuğ, iç pazarda Türkiye’deki lojistik, perakende, bankacılık, kasa nakliyesi, akaryakıt, güvenlik, kargo gibi sektörlerin önde gelen firmaları ile çalıştıklarını belirtti.

gokerplast-zonguldak-caycuma.jpg

ZONGULDAK ÇAYCUMA’DAKİ FABRİKASINDA 1999’DAN BERİ GÜVENLİK MÜHÜRLERİ ÜRETİYOR

Misyonlarının güvenlik mühürleri üretiminde değişen müşteri ihtiyaçları karşısında doğru ve hızlı çözümler sunan, sürekli gelişim ve ilerlemeyi kendisine ilke edinmiş, müşteri odaklı, güvenilir ve çevreye karşı sorumluluklarını yerine getiren bir kuruluş olmak için çalıştıklarını anlatan Ömer Göktuğ, hedeflerinin ise hizmet verdikleri güvenlik mühürleri sektöründe, 2025 yılı itibarı ile Endüstri 4.0 gelişimlerine uygun olarak dijital dönüşümünü ve rekabet gücünü en üst düzeye çıkarmış bir firma olmak olduğunun altını çizdi.

Güvenlik mühürleri üretimini 1999 yılından bu yana Zonguldak Çaycuma’daki fabrikalarında gerçekleştirdiklerini belirten Göktuğ, bünyelerinde şu anda toplam 250 çalışanın olduğunu söyledi. Göktuğ, ürünlerinin yüzde 95’inin plastikten yüzde 5’inin ise çelik ve diğer malzemelerden oluştuğunu sözlerine ekledi.

gokerplast-guvenlik-muhuru-1.jpeg

GÜVENLİK MÜHÜRLERİNİN ÜRETİMİNİ YAPARKEN KULLANDIĞI ENERJİNİN YÜZDE 35’İNİ GES’LERDEN KARŞILIYOR

Yeşil üretime çok önem veren bir firma olduklarını ve Sıfır Atık Belgesi’ne sahip olduklarını ifade eden Göktuğ, “Çaycuma’daki fabrikamızda üretim sırasında ihtiyacımız olan toplam enerjinin yüzde 35’ini fabrikamızın üzerine kurduğumuz güneş enerjisi (GES) panellerinden karşılıyoruz. Hedefimiz 2025 yılında üretim esnasında ihtiyacımız olan enerjinin yüzde 80’ini güneş enerjisinden karşılamak. Ayrıca ürün gamımızda bulunan ürünlerin bir kısmı atıklardan geri dönüştürülmüş plastikten üretiliyor” dedi.

İÇ PAZARDAKİ ANA MÜŞTERİ LOJİSTİKÇİLER

Gökerplast olarak müşteri odaklılığa ve katılımcılığa çok önem verdiklerini vurgulayan Göktuğ, ayrıca etik anlayışla üretim yapmak, çevreyi ve sosyal sorumluluğu ön plana çıkartan değerlerin kendileri için önemli olduğunu kaydetti.

İç pazarda yaptıkları toplam satışların yüzde 60’ını lojistik sektörüne yaptıklarını ifade eden Göktuğ, Türkiye lojistik sektörünün son yıllarda öneminin daha çok arttığını ve ülke ekonomisinde çok önemli roller üstlendiğini belirtti. Giderek büyüyen hem ulusal hem uluslararası taşımacılıkta güvenliğin çok önemli olduğunu anlatan Göktuğ, Gökerplast olarak lojistik sektörünün daha güvenli taşımacılık yapması için ellerinden geleni yaptıklarını sözlerine ekledi.

guvenlik-muhuru.jpeg

5 FARKLI KATEGORİDE 38 ÇEŞİT GÜVENLİK MÜHÜRÜ ÜRETİYOR

5 farklı kategoride 38 çeşit güvenlik mühürü ürettiklerini vurgulayan Göktuğ, son 5 yıldır Endüstri 4.0 normlarına uygun üretim yaptıklarını kaydetti. 15 mühendisten oluşan bir ürün geliştirme departmanlarının olduğunu anlatan Göktuğ, her sektöre uygun güvenlik mühürleri ürettiklerinin altını çizdi.

“DEĞERLERİNİZİ KORUR”

“Değerlerinizi korur” mottosuyla üretim yaptıklarını anlatan Göktuğ, “Güvenlik mühürü üretimi yapan Türkiye’deki ilk firmayız. Bu yıl 250 milyon adet güvenlik mühürü ürettik. Adetsel bazda bu yıl geçen yıla oranla yüzde 10’luk artış oldu. 2015 yılında toplam üretimimizin yüze 40’ını ihraç ediyorduk. 2022 yılında ihracatımızın oranını yüzde 88’e kadar çıkarttık. 2023’te ihracat satış ağımıza 4 yeni ülke ekledik. Ihracat bizim için çok önemli. 2030 yılına kadar ihracat yaptığımız ülke sayısını 75’e çıkarmayı hedefliyoruz. Üretimimizin de yüzde 90’ını ihraç etmeyi amaçlıyoruz” dedi ve ekledi: “Türkiye güvenlik mühürü pazarında %30’luk bir paya sahibiz ve önümüzdeki yıllarda kapasite arttırmaya yönelik yatırımlarla bu payı %50’nin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.”

guvenlik-muhuru-0.jpg

Güvenlik Mühürü Kullanılan Sektörler

Kargo ve Posta

Karayolu Taşımacılığı

Havayolu Taşımacılığı

Hastaneler

Tekstil

Yangın Söndürme Tüpleri

Süper Marketler

Sayaçlar

Oteller

Gümrük İdaresi

Demiryolu Taşımacılığı

Denizyolu Taşımacılığı

ATM

Bankalar

 

Etiketler :